| barbiedoll_2931 a întrebat:

Am nevoie de un sfat : sunt cu un baiat de vreo 3 saptamana am fost impreuna in liceu; dar problema este ca ma km minte, adica m'a mintzit ca e la tara cand de fapt era aksa, am vb cu el sh si'a cerut sqze a zis ca nu ma mai minte, nu mai stiu ce sa cred, voi ce credeti? chiar ma place sau sta cu mine ca nu are ce face, problema e ca ma inteleg f bine cu el... sh deja am inceput sa tzin la el! credeti ca ar trebui sa fiu mai distanta? nu stiu ce sa fac ma puteti ajuta cu un sfat? Adevarul e ca nu prea il sun si nu prea il sufoc... sh daca nu il kut eu pe el ma suna singur sau ma kuta pe mess... ca odata nu am intrat vreo 2 zile pe mess sh mi-am inkis tel ca aveam f multa treaba sh dupa aia cand am intrat pe mess mi-a zis ca unde am fost ca m'a kutat intruna sh despre asta am vb cu el i'am zis sa imi spuna daca nu mai vrea sa continuam sh mi-a zis sa nu mai zic asa ca dau semne ca eu nu mai vreau si nu stie ca tzin la el sh el a stat cu o fata vreo 2 ani sh a prins'o cu un baiat e posibil din kuza asta sa nu mai fie asa de afectuos cu mine?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Problema este destul de delicata.
Sa ne gandim logic,daca te-ar iubi cu adevarat, daca ar tine la tine, nu te-ar fi mintit.
Poate tu il iubesti foarte mult si il sufoci.Lasa-l doua zile,nu-l mai suna,nu-l mai cauta,sa vezi daca el te va cauta pe tine.
Daca nu te va cauta inseamna ca nu are nevoie de tine.
Intr-o relatie ambi membrii trebuie sa puna trup si suflet,nu numai unul dintre ei.
El poate e cu tine, pentru ca vrea sa nu te jicneasca.
Daca e un baiat adevarat iti va spune adevarul, nu va sta cu tine din mila.
Iar tu lasa-l si pe el sa vezi ce o sa faca. Daca-l sui din 5 in 5 minute si il cauti, el o sa se sature de tine.

5 răspunsuri:
| Pshiholog a răspuns:

Din moment ce te-a mintit inseamna ca nu mai vroia sa stea in preasma ta, deci eu personal cred ca ar trebui sa te desparti de el dace se mai intampla un alt incident

| AnGeL a răspuns:

Mai acorda-i o sansa poate ca si-a dat seama de greseala facuta

| barbiedoll_2931 explică:

Adevarul e ca nu prea il sun si nu prea il sufoc... sh daca nu il kut eu pe el ma suna singur sau ma kuta pe mess... ca odata nu am intrat vreo 2 zile pe mess sh mi-am inchis tel ca aveam f multa treaba sh dupa aia cand am intrat pe mess mi-a zis ca unde am fost ca m'a kutat intruna sh despre asta am vb cu el i'am zis sa imi spuna daca nu mai vrea sa continuam sh mi-a zis sa nu mai zic asa ca dau semne ca eu nu mai vreau si nu stie ca tzin la el :* mersi mult poti rasp si la asta te rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nici-o sansa, e un magar sadea

| aduis a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau, dar poate a vazut cum scrii happy