| GabrielaGabriela9856 a întrebat:

Am o fată de 16 ani recunosc ca eu o răsfăț sunt mama ei e normal sa o alint și să o iubesc dar părinți mei bunci ei se baga la cum o educ eu și nu îmi prea place asta pentru ca e treaba mea cum îmi cresc copilul.E treaba mea cum îmi cresc eu copilul.Vi se pare normal ca părinți mei se baga cum îmi cresc eu copilul?

5 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

E frumos că tu și fata ta sunteți prietene.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu le spui lor? Sunt parintii tai roaga i sa te lase in pace sa iti cresti fata cum vrei, degeaba ne intrebi pe noi pe TPU, tot cu parintii tai trebuie sa rezolvi aceste probleme.

| Violleta2022 a răspuns:

Jenant este ca tu, ditamai femeia nu esti inca capabila sa discreni binele de rau si nici sa iei o decizie corecta pentru fata ta, probabil de aceea se baga bietii buncii, sa nu ajunga si fata ta ca tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu e normal. Dar asta trebuie sa discuti cu ei nu cu noi

| eliancodrut a răspuns:

Nu este normal. Este fata voastra, nu a bunicilor. Asemenea interventii duc la o nebuloasa in eucatia si comportamentul ficei.
Da, pot sa-ti spuna tie cate ceva de care poti tine seama sau nu si sa le spui si lor asta, dar nu direct ei sa o faca.