| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Am o fata de un an când am pus prima întrebare pe accest site ea avea 8 luni atunci pe atunci v-am povestit ca soțul meu tatăl ei nu vrea să stea deloc cu ea pentru că zice ca e obosit de la munca de atunci nu s-a schimbat nimic el se comporta la fel l-am rugat să petreacă timp cu ea e și fata lui am făcut și ce ați zis voi pe atunci dar nu funcționează nimic mă gândesc să divorțez de el dar avem un copil împreună. Ce variante am în situația asta? Ce aș putea face în situația asta?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Nu divorța doar din cauza asta, nu te raporta doar la relația lui cu cea mică ca să divorțezi. Relația voastră cum este? Ție îți da atenție, se poartă frumos, este un soț bun? Cum vă înțelegeți? Dacă și relația scârțâie și nici cu copilul nu sta, atunci te poți gândi și la divorț, nu înainte de a avea o discuție serioasă cu el să îi spui ce nu îți convine și dacă e dispus să se schimbe să devină mai familist.

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Faci ce crezi că este bine pentru tine și fata ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, iti iei copilul si iesi la plimbare cu el, ori pleci in concediu cu copilul.
Dar nu vad care-i drama, odata ce tu nu muncesti si stai acasa toata ziua, poti avea grija d eun copilas de 1 an, ca nu-i mare filozofie. O fi omul obosit sau poate este in depresie...

| darrio2007 a răspuns:

Tu de ce esti in concediu maternal? Sa ai grija de copil. Stiu ca e greu, pentru tine, mai ales la primul copil.
Ăsta nu e motiv de divort. Daca gandesti asa, esti imatura.