| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Am o fetiță de 8 luni și tatăl ei, soțul meu, nu prea sta cu ea. El lucrează până seara și când vine acasă zice ca e obosit de la munca, sta cu ea doar când are chef, acum seara el a adormit-o, ce pot face în aceasta situație?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Discuti cu el in weekend, cand este treaz si nu atat de obosit si il rogi sa se implice in cresterea copilului, ca doar ii este si el tata si copilul are nevoie de afcetiunea amandorura.

37 răspunsuri:
| xxxx1111 a răspuns:

În ziua de astăzi bărbații au devenit mai materialiști decât femeile. Adică, să te măriți ai nevoie de casă, mașină, salariu mare, serviciu bun etc... acum dacă femeia stă acasă iar bărbatul muncește, este de înțeles ca femeia să se ocupe de casă, dar daca au ambii job, treburile din casă trebuie împărțite! și cu copil, cu tot... în cazul ăsta, poate ea stă acasa, este in concediul de creștere copil, dar el daca lipsește cu desăvârșire, este prezent doar fizic, psihic, emoțional și mental lipsește din familie, ce părere ai de asta?

| troleibuz a răspuns:

Daca e asa usor sa cresti copii, eu zic sa stati voi acasa si sa mearga femeile la munca.

| troleibuz a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Te contrazic, prietena mea cea mai buna a nascut recent. Amandoi au o situatie si o relatie buna, copilul e sanatos si cuminte, el lucreaza doar 4 ore pentru ca are parinti bogati, au totul digitalizat si cu toate astea le e foarte greu, fac cu randul, copilul trebuie hranit din 3 in 3 ore si amandoi sunt secati de viata si oboseala din cauza somnului haotic.
O cunosc de 15 ani si niciodata nu am vazut-o atat de jos psihic.
Fiind barbat, probabil grijile mari nu au fost la tine, de asta ti s-a parut usoara perioada.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru troleibuz):

Crede-ma ca de multe ori cand era de schimbat noaptea eu eram ala care se trezea. Si ma culcam la loc si adormeam in 2 minute. La fel si maica-sa cu alaptatul, desi nu prea alapta noaptea. Asta cu 3 din 3 ore nu stiu de unde a aparut, ca nu prea imi aduc aminte de asa ceva. Il si obisnuiesti cumva cu un program. Cind rage si e de halit, ii bagi tzitza pana doarme daca e mic. happy Am tot avut griji destui ani, inca mai am, ca maica-sa a avut si inca are probleme. La mansarda, din punctul meu de vedere. Si cand a fost cutremur mai puternic intr-o noapte acum vreo 5-6 ani, eu in 10 secunde o luasem pe asta mica de la ea din pat in brate si eram pe hol sub grinda, nevasta nici nu facuse ochi desi urlasem la ea. S-a terminat, am bagat copilul la loc in pat, m-am dus si m-am culcat si eu, toate bune. Oi fi eu mai norocos din punctul asta de vedere, ca indiferent de cit de multe belele am avut pe cap, macar de adormit usor am reusit. Plus ca desi dorm in jur de 6 ore in medie de niste ani buni, somn profund am ca durata la fel de mult sau chiar mai mult ca un prieten care doarme 8-9...

| dullcat a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ca sa intrebi tu intr-o maniera atat de ignoranta. Felicitari pentru premiul de tatal anului, dar invata sa respecti si realitatea altora.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru dullcat):

Hai breh, daca doi oameni se inteleg bine dar ii doboara un prunc, ceva e foarte gresit in casa aia. Sincer.