| cryss_1828 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi fetelor.Credeti in asta : " Tradiţia spune că fetele care îşi aşează busuioc sub pernă, în noaptea de Dragobete, îşi vor visa ursitul. "? Ati facut asta acum pe 24?

Cand erati in tinerete ( intrebare asta este pentru doamnele maritate ) ati facut acest lucru? Ati visat ceva? Cel din vis seamana cu sotul dumneavoastra? Mi-am intrebat si mama si ea la varsta mea si-a pus la fel sub perna si a visat un barbat care seamana exact ca tata ( brunet, pentru ea era un necunoscut si vapoare - asta mi-a spus ca a visat pe scurt iar tata e navigator. ). Eu am pus si mi-a aparut in vis toata noaptea pana m-am trezit aceeasi persoana si anume actualul iubit cu care sunt de 8 luni si sincer avem planuri mari impreuna. happy Deci el e alesul meu?

3 răspunsuri:
| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Sincera sa fiu eu am auzit ca se pune busuiocul in seara de BOBOTEAZA adica pe 6 ianuarie.
Uita-te pe acest site ce au spus celelalte peroane, mi s-a parut chiar uimitor: http://www.kudika.ro/......titul.html

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Cred ca e adevarat, si maicamea mea povestit chestia asta si acum taicamiu e cel pe care l-a vazut, dar se face de boboteaza

| デイダラくん a răspuns:

Da, el estebig grin