| iooaaaannnaaa a întrebat:

Am o intrebare va rog sa ma ajutati.Am o prietena care greseste foarte mult fata de mine, adica din niste probleme minore dar aceste probleme cateodata devin mai grave intre mine si prietena mea. Dar ce este cel mai rau si lucrul care ma deranjeaza cel mai tare este ca niciodata nu am auzit-o ceradu-si scuze nici de la mine nici de la vreo alta prietena. Dupa ce ne certam, ea se poarta de parca nu sar fi intamplat nimic.Nu am cum sa fac nimic.Adica nu prea stiu ce sa fac in aceasta situatie.Ma rog sunt mai multe probleme. Ea este foarte incapatanata chiar daca nu are dreptate, pur si simplu trebuie sa fie facut tottul cum vrea ea.Eu si alta prietena de-a mea am realizat ce se intampla si am lasat-o balta sa vada cum face ea mereu. Dar degeaba.Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| sergiu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti fata in fata cu ea si sa ii spui frumos si calm ceea ce te deranjeaza la ea. Daca te va intelege si isi va schimba comportamentul, atunci ramaneti prietene in continuare, iar daca nu vrea sa se schimbe in legatura cu problema aceasta, las-o pentru cateva saptamani in treburile ei si nu o mai cauta. Isi va da ea seama unde a gresit si daca are caracter, probabil se va intoarce la tine si isi va cere scuze. Sper sa va intelegeti happy

| georgiana a răspuns:

Maturizarea, asta e cheia.Lasa-o sa se loveasca de pragul de jos si atunci o sa realizeze.

| nosferatu a răspuns:

Mai bine ii spui ei personal asta.si daca face la fel si dupa inseamna ca asta e caracterul ei si asa a fost educata.

| d_9428 a răspuns:

Este inca o copila.
Zi cum zice ea si las`o asa sa isi dea ea seama unde greseste si unde are dreptate.
Numai bine!