| vasilis20 a întrebat:

Am o nedumerire fata de un lucru care vreau sa il fac de ceva timp dar cand am ocazia nu pot s-o fac deoarece ma gandesc la consecinte asa ca am apelat la ajutorul vostru pentru a ma ajuta sa iau o decizie...
totul a inceput acum 2 saptamani cand fara sa vreau am cunoscut o fata care are foarte multe lucruri in comun cu mine
ne intelegem bine unul cu altul
in aceste 2 saptamani ne-am petrecut foarte mult timp impreuna dar chiar si asa nu stiu daca sa ii spun sau sa vina de la sine sentimentele mele pentru ea
asa ca va intreb pe voi ce sa fac...
eu m-am gandit la 2 lucruri
1 sa las sa se intample de la sine
2 sa o sarut si sa-i spun ce simt
mie imi este frica ca daca as face al 2-lea lucru s-ar putea sa-mi pierd si tovarasia cu ea dar nu stiu dc...
intrebarea mea este : ce trebuie sa fac? happy

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi bine sa lasi sa mai treca ceva timp sa ajungeti sa va cunoasteti binisor apoi sa iei atitudine.
Crezi ca in 2 saptamani o(va)cunoasteti destul de bine?
Poate sunteti prea timizi amandoi/poate varsta frageda isi spune cuvantul.
Asteapta si vezi ce se intampla.
O zi frumoasa sa aihappy

| vasilis20 explică (pentru caramela):

La acest lucru m-am gandit si eu adica sa cunosti un tip si dupa 2 saptamani hai sa fim impreuna
nu prea e o abordare buna

| Fatamuntilor a răspuns:

Doua saptamnani e cam putin sa-ti dai seama de sentimente.
Altii traiesc o viata intreaga si descopera lucruri noi la parter.
Lasa timpul sa treaca si nu fa lucruri pe care le vei regreta mai tarziu.

| Alexandr a răspuns:

Spune-i ce simti fara sa o saruti!

| dia733 a răspuns:

Un om nu poti sa il cunosti atat de bine nici in 2 saptamani asa ca iti zic sa ii spui ceea ce simti pentru ea. Ai incredere ca nu o sa o pierzi trebuie sa fi sincer cu ea si sa ii vorbesti frumos. Altceva nu am ce sa iti mai zic. Mai bine asteapta inca o luna pentru ca sa o cunosti cu adevarat

| 12345678912346789 a răspuns:

Heyy...Eu cred ca ar trebui sa mai astepti putin...Si sa stii ca si eu aam avut un asemnea caz iar apoi nu am mai fost prieteni, cred ca daca ea ar dori sa aiba o relati cu tine iti va spune.Eu zic sa nu fortezi lucrurile sad