| anonim_4396 a întrebat:

Am o noua amica si imi place sa-mi petrec timpul cu ea, dar e foarte sensibila si uneori imi da impresia ca o jignesc orice as zice. I-am explicat ca nu am nimic cu ea, ca nu vreau s-o supar, dar ea a zis ca nici nu crede ca as vrea asta doar ca asa e ea si nu se poate schimba. Cum as putea s-o ajut?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Las-o cum e ea. Cu timpul o sa va obisnuiti una cu cealalta si va fi totul bine.

| AlexAlexandru27 a răspuns:

O sa va obișnuiți!

| 8mariastar a răspuns:

Asa sunt unele persoane mai sesibile dar incerca sa ii lasi impresia ca esti alaturi de ea si o intelegi si sa ai grija ce ii zici ca daca e asa sensibila ar putea sa o ranesca orice.Cred ca are ea o problema nu e ea asa ciudata cum cred unii stiu si eu asta si eu am fost asa dar pe parcus m-am schimbat.

| grab a răspuns:

Luati o pauza si las-o sa te caute.
E posibil ca fata sa fi capatat de la altii comportamentul asta defensiv-temator. Nu e vina ei, daca poti sa o imbunatatesti e bine, daca nu sa nu iti mai pierzi vremea aiurea happy

Bafta!

| ammy12 a răspuns:

Prieteniile de genu sunt cele mai frumoase dupa parerea mea. Ea sigur te va intelege de fiecare data, si nu toti oamenii sunt la fel, si cel mai frumos lucru este ca aveti caractere diferite si va completati una pe cealalta. Sa stii ca e usor sa ti o relatie daca este bazata pe respect si sinceritate.Asa ca aveti grija de prietenia voastra, pentru ca va tine

| XмιѕтιqυєX a răspuns:

Totul se vindecă cu timpul.O să vă obişnuiţi...Aşa sunt noile prietenii.