| anonim_4396 a întrebat:

Am o petrecere tematica peste 2 saptamani, de Halloween. Conditia de participare e sa te costumezi cat mai infricosator. M-am gandit la Medusa, dar nu stiu de unde sa fac rost de serpi in par... Daca-mi dati alte sugestii, mai practice va sunt recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Incearca cu hartie creponata si plastilina...

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Si eu am peste 2 saptamani o petrecere de Halloween. Eu ma imbrac in vrajitoare. Poti sa iti alegi orice fel de vrajitoare. Cumpara-ti o palarioara amuzanta (apare cu 1 saptamana inainte la Cora) si o masca (acum daca esti din Cluj ti-as recomanda sa mergi la Central-la etaj). Cat de costumatie, poti sa faci una simpla. Cumpara-ti matereial negru si creeaza-ti un costum din ea.

| aysun a răspuns:

Daca ai parul lungi, iti faci suvite groase si le infasori intr-un material. Gasesti tu ceva. Folie de aluminiu colorata, mama naibii thinking

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Iti faci o "palarie" iar serpii de pe aceasta ii poti confectiona dintr-un material care imita pielea de sarpe de exemplu.Roaga pe cineva sa iti faca la masina de cusut ciorapei din materialul acela pe care ii vei umple apoi cu vata... iar daca vrei sa stea ridicati sau in stilul celor din poza http://www.erbzine.com/mag20/medusa.jpg bagi in ciorapei pe langa vata si sarma... dupa ce ai terminat toti ciorapeii ii prinzi toti pe o caciula. E o idee. sper eu, folositoare:D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei adevarati am eu citiva serpisori...