| Suciu_Teodora_1998_klvL a întrebat:

Am o prietena care creda despre mine ca am probleme! exp. eram afara cu prietenele si discutam cant una dintre ele s-a enerat pe ceva ce ce a jignit-o si am inceput sa facm schimb de replici, dupa care toate i-au luat ei apararea. apoi ea ma jignit si eu am fugit dupa ea care a intrat repede in casa si a chemat-o pe bunica ei si m-am contra zis si cu ea dupa care eu am plecat acasa cu lacrimi in ochi! deci intrebarea mea este : CE POT SA FAC CA ELE SA STEA DIN NOU CU MINE?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Sa-ti ceri scuze si sa fii mai atenta la limbaj.

| AlexandraCris a răspuns:

Spune-le că îţi pare rău pentru că ai vorbit cu ele cum ai vorbit... Şi pe viitor fi mai atentă la cum vorbeşti cu prietenele tale pentru a nu risca să le pierzi.
Acum am şi eu o întrebare. De curiozitate, câţi anişori ai?

| Suciu_Teodora_1998_klvL explică:

Când am pus asta aveam cam 11, cred. Acum am 13 si am alt cont. Oricum mersi de sfat. O să încerc să îl mai folosesc. Încă sunt certată cu una dintre ele. Si da, stiu, să fi certat cu cineva 2 ani e mult.