| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena foarte buna tin la ea ca la o sora,dar e foarte ciudata are un comportament diferit incerc sa o ajut in orice si vorbesc foarte frumos mereu sunt langa ea, dar ea e foarte rece..cand ii explici ceva nu prea are multe de zis..cand mai ies cu ea la alergat tot timpul imi povesteste de o prietena de a ei ba de alta ca nu ia bacu ca nu mai mere cu ea la mare..si tot asa ma simt nasol..asa cumva dati-mi un sfat?

8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Comunicarea e totul.
Trebuie să îi aprobi ideile, vin-o şi tu cu argumente şi dă-i exemple personale.
E important să vadă că poate avea încredere în tine şi că sunteţi cu adevărat prieteni.
Nu ai de ce să te simţi incomod, pur şi simplu trebuie să te conformezi cu ideea că nu toţi oamenii sunt la fel. Unii sunt mai sociabili, mai vorbăreţi şi prietenoşi iar alţii sunt mai timizi, necomunicativi şi reci.
Să ştii că persoanele distante, reci, nu sunt neapărat rele, ci pur şi simplu aşa este firea lor.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate te place.

| Piratul10 a răspuns:

Trebuie sa comunici mai mult cu ea sa o faci sa aibă încredere in tine...

| Erica33 a răspuns:

Poate are probleme personale sau de familie. Daca e asa lasa-o in pacea ei sa se calmeze. Daca nu inseamna ca se simte neglijata si sa-i acorzi putina atentie. Sau e indragostita de tine.Aici treaba se complica. Daca nu are o perioada de ratacire a fost stresata...
Daca nu are un lucru pe care il ascunde de tine si sunt o groaza de lucruri dar nu ai de unde sa stii daca nu o intrebi deci ar fi bine sa discutati.
FUNDITA?

| Victoria275 a răspuns:

Probabil nu ea e prietena pe care o cauti. Ex: Eu mereu cand imi faceam prietene le declaram prietenele mele cele mai bune si de fiecare data eram dezamagita. Pana intr-o zi cand mi-am gasit o adevarata prietena. Acum ne intelegem ca surorile, noi ne-am schimbat in bine, amandoua acum suferim din dragoste si ne ascultam una pe alta, asta inseamna o adevarata prietenie. Prietena ta e rece si te trateaza cu indiferenta. Nu stiu ce ar trebui sa zic, probabil ar trebui sa mai socializezi si cu alte fete pana gasesti prietena adevarata, ca mine. Bafta!

| Georgianaaa909 a răspuns:

Uite,din ce ai spus, se vede ca tii la ea si te preocupa comportamentul ei. Vreau sa te felicit deoarece in ziua de azi cam toti prietenii sunt pe interes...ma rog! Sfatul meu este sa vb cu ea si sa ii explici ca nu e bine sa se poarte asa, etc.Fi in continuare dragut cu ea si dai sfaturi bune.BAFTA!

| Anon20102 a răspuns:

Incearcă să vorbiți mai mult de subiectul,, ea,, adică poate e așa pentru că se simte singură sau din alte motive. însă dacă vrei cu adevărat s-o ajuți incearcă să ii explici cum ar trebui să fie. Nu incerca s-o schimbi! dacă acesta este felul ei de a fi nu o răni cu chesti de genul

| ealex a răspuns:

Salut! pai incearca sa vorbesti cu ea si sa ii raspunzi la intrebari si date bine pe langa ea si o sa vezi ca incet incet sa schmba si veti vorbi despre ce vreti tongue