| xFaith a întrebat:

Am o probema.

Sa incep cu inceputul:

M-am indragostit nebuneste de un prieten. Maine urmeaza sa ma intalnesc cu el si sa ne marturisim sentimentele.

Problema sta in felul urmator: Mamei nu prea ii comvine deorece el este de la tara [ dar el nu se comporta ca un taran ma intelegeti? ] In fiacere zii ma contrazic cu mama si ea nu vrea sa intelegeaga pur si simplu nu vrea ca eu sa. fiu impreuna cu el

Credeti ca ar fi in regula daca nu i-`as spune de viitoarea relatie? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Melody a răspuns:

Spune-i te rog mamei tale ca baietii de la tara sunt mai harnici mai preocupati de casa/scoala, mai curati la suflet si nu viseaza numai fuste ca majoritatea celor de la oras. Sa lase deoparte prejudecatile astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Melody):

"prejudecati" se cheama si cand spui ca majoritatea celor de la oras viseaza numai fuste, si-asa cum se intelege- sunt mai putin curati la suflet, etc.; nu? sau cum e?

| Melody a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus "majoritatea", nu "toti". Mai sunt si cu capul pe umeri in oras...dar putini nene... putini.

7 răspunsuri:
| Eille2EtcnupD a răspuns:

Ar fi bine sa ii spuica sa stie adevarul si sa ii explici ca el nu e asa cum si-a imaginat ea si sa il inviti acasa la tine si sa-l prezinti. daca nu vei face asa nu va intelege niciodata

| Lynna a răspuns:

Pai trebiue sa discuti cu mama ta sa ii explici ca tu esti indragostita de el. Ca nu orice persoana care sta la tara este un taran. Spune-i lucruri despre care sa o faca sasi schimbe parerea despre el. Si mai spune-i ca nu poate sa-ti controleze viata ca al 5 ani. Sentimentele tale si fericirea ta sunt cele mai importante. Succes.

| Anastasy a răspuns:

O sa-l accepte ea cu timpul. Stai fara grija. TU, trebuie sa-ti asculti inima nu pe mama ta.

| pintexim a răspuns:

Pai mai eu zic sa-ti asculti inima ca pan' la urma tu stai cu el impreuna; si mai zi si tu caci baieti de la tara sunt mai harnici decat cei de la oras.Eu zic ca mama ta il va accepta cu timpul ca nu are de ales daca iti place de el.

| lostcolour a răspuns:

Pana la urma e treaba ta cu cine te vezi sau cu cine nu, daca ea chair nu e de acord nu ii spune si daca afla spune-i "tu m-ai forat sa fac asta cand mi-ai zis ca nu vrei sa ma vad cu el"