| Nafornita_Valentin_1970 a întrebat:

Am o problema cu parintii mei! Ei ma obliga sa merg la olimpiada si eu nu vreau. Nu imi doresc sa merg la olimpiada(de mate) deoarece am fost si anul trecut si nu am luat un rezultat deloc bun.
Ce pot sa fac sa ii conving sa nu ma mai trimita?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Si faptul ca nu ai luat un rezultat bun anul trecut este un motiv sa nu mergi anul asta?

Cand vei fi adult crezi ca vei putea spune "Nu m-am descurcat la primul interviu asa ca nu-mi mai caut nici o slujba"?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici ca nu te pricepi la matematica si se vor face de ras daca te trimit

| neutrino a răspuns:

Explica-le ca nu esti atat de capabil dupa cum spera ei.

| SkyPilot a răspuns:

Mai bine te duci. Tot ce ai de pierdut sunt cateva ore intr-o dimineata. Si fa tot ce poti sa scoti un rezultat bun. Daca reusesti, iti va fi de folos si la scoala (unii profi sunt impresionati de asa ceva si iti mai dau de la ei cate un punct).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le ca, in ciuda aparentelor, nu te simti indeajuns de pregatit/a pentru asta si ca nu vrei sa-i dezamagesti cu un rezultat prost.

| frostxtq a răspuns:

Faptul ca nu ai luat un rezultat atat de bun anul trecut ar trebui sa fie un motiv in plus pentru care sa iti doresti sa mergi, sa incerci sa fii mai bun decat anul trecut. Iar daca te trimit la olimpiada inseamna ca te considera inteligent si capabil si isi doresc sa se mandreasca cu fiul lor. Fa-le pe plac, nu te costa nimic sa dai un test daca tot intelegi matematica.