| gomez a întrebat:

Am o problema grava.va rog sa nu radeti de mine. tatal meu are o amanta.mama nu mai suporta deoarece ea stie ca a vazut pe telefonul lui.cand este certat cu amanta este suparat acasa cand este impacat cu ea este fericit.astazi mama vrea sa se duca sa-l urmareasca sa vada unde se duce.cand va ajunge el acasa mama ii va spune si cred ca o s-o bata.va rog imi spuneti ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

Nu este de rascrying
este o problema grava.
de cand are tatal tau amanta?
mama ta ar fi bine sa isi fac bagajul frumos intr-o zi sh sa plece unde vede cu ochii.din moment ce nu se mai iubesc nu mai au ce cauta impreuna, crede-ma, dragoste de-a cu sila nu se poate.si parintii mei sau despartzyt cand eu aveam 2 anishory, sh ma bucur, din cauza ca ma gandesc in fiecare zi ca asa e mai bine: sa fie despartzytzy si fericitzi decat impreuna si sa se certe in continuu.

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sa ii lasi sa discute, este problema lor si este bine sa isi rezolve singuri problemele! Nu are de ce sa o bata daca mama ta va fi ferma si diplomata! Ii poate spune ca stie adevarul si il roaga sa i-a o decizie!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi nu ai ce face/dar oare mama ta nu ar trebui sa intelega ca nu se merite sa sufere atat pentru un barbat? fundita

| carminaburana43 a răspuns:

Nu stiu citi ani ai dar tu nu poti face mare lucru numai daca esti ascultat de parinti. Tatal tau ar trebui sa discute cu mama ta daca mai vreau sa stea impreuna sau ba caci asa nu poate continua ca ei sa se tot certe ca nu duce nicaieri cearta.Sau tatal tau hotareste sa nu aiba amanta sau macar sa ascunda acest lucru sau mama sa hotareasca ce doreste :accepta acest lucru ce nu cred ca e usor sau divorteaza.Alta cale de rezolvare nu exista.

| whatevernvm a răspuns:

Nu avem de ce sa radem... In cazul asta nu poti face nimic pentru ca sunt problemele lor in care nu este indicat sa te bagi, dar in cazul in care apar certuri sau violenta cred ca va trebui sa intervi dar ai grija sa nu patesti si tu cevahappy

| claudiea79 a răspuns:

Nu este de ris.nu ai ce sa faci.este relatia parintilor tai. daca esti minor nu ai ce sa faci. daca se bat sau se cearta treaba lor, parintii mei se cearta si se bat de 32 de ani.si nu am ce sa fac.ei se bat ei se impaca.daca te bagi tii faci dusmani. daca esti mare si esti baiat poti sa te bagi. daca esti fata nu ai nici o sansa.ei trebuie sa discute sincer ce o sa faca.pot ramine in situatia asta sau pot divorta, nimeni nu se baga in certuri familiale nici vecinii nici politia.nu ai ce sa faci

| Cocoa a răspuns:

Intr-adevar,tu,nu poti face mare lucru dar in cazul in care mama ta ia o decizie gen divort ar trebui sa ii fi alaturi si sa o sustiihappy

| Lyiia a răspuns:

Buna gomez!
Este un caz foarte grav,insa tu nu trebuie sa faci nimic,altfel risti sa patesti si tu ceva.
Cel mai bine ar fi sa apelezi la cineva[profesori,rude, prieteni etc]sa te ajute, sau sa vina in urma mamei tale si sa o apere in caz de ceva.
Succes![sa imi spui cum a decurs treaba x_x]

| Georgianaax a răspuns:

Nu poti face nimic, gandeste ca poate sa fie si mai bine.
Mult succes:*

| my99heart a răspuns:

Nimic.problemele parintilor tai nu pot fi ale tale.mama ta are dreptate. trebuie sa se desparta.nu-ti face griji. poate vei avea o viata mai buna asa!

| ASASINIS a răspuns:

Sa ii spui unchiului, matusii, buniculu, etc(familiei tale dar nu mamei sau tatei)! imi pare rau pentru tine!

| Alinaga a răspuns:

Pai daca zici ca e fericit cand nu e certat cu amanta roaga-te sa nu se mai certe cu amanta si oricum nu cred ca se cearta prea des cu amanta pentru ca amantele sunt femei destepte care stiu sa asculte problemele unui barbat si sa l sprijine nu sa l cicaleasaca asa cum fac sotiile asa ca bucura-te ca are o amanta pentru ca daca nu ar fi amanta tatal tau nu ar fi fericit acasa ci ar fi stresat si s-ar certa cu mama ta ceea ce nu cred ca te ar face prea fericita nu?

| dragosxD a răspuns:

Sincer nu este d ras pentru ca si eu am trecut prin asta.stiu prin c treci.si tata a avut o amanta iar mama la prins si s-a intamplat chiar in ziua d craciun,va vine sa credeti? la mine, dupa cateva saptamani sau impacat, mai mult sau mai putin...eu nu cred ca mama ta is va lua bataie deoarece daca is ia o palma tatal tau intra la inchisoare si el stie bine asta(nu vreau sa te alarmez).eu zic sa astepti si sa nu t bagi doar cand esti intrebata ceva d gnu,,daca eu cu tatal tau o sa ne divortam u cu cine ai vrea sa stai?,,cel mai bine e sa raspunnzi,, eu va vreau p amundoi,, si daca cumva pleaca de acasa sa-i zici uneori ca tie dor de taicatu si vrei sa vb cu el iar mama ta o sa se razgandeasca iar pentru fericirea ta se vor impaca(si tatal tau nu va mai avea amante)

| AnNnA_2778 a răspuns:

NU avem de ce sa radem de tine. Desi nu e vina ta e bine sa nu intervii in discutiile lor. Daca se va ajunge la bataie sa nu intrevii sau daca intervii sa nu patesti si tu ceva. Chiar nu putem sa te ajutamsad