| CandyLily a întrebat:

Am o problema: imi place de un baiat, dar mi-e teama sa-i spun. Am o prietena care il cunoaste dinainte sa-l unosc eu.Am aflat ca si prietenei mele i-a placut de el, dar nu-l mai place acum.Nu sunt sigura, dar cred ca lui ii place de una dintre noi.Ne cunoastem de vreo 2-3 ani si suntem buni acumici, dar nu mai mult.Ce credeti ca as putea sa fac?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta. Poate peste putin timp o sa iti dai seama si tu ca prietena ta ca nici tie nu iti mai place de el.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Of,of! Am aceleasi probleme rolling on the floor doar ca la mine... stie o.O! Sincer! INcearca sa nu ii spui.Eu am regretat, si o sa mai regret toata viata mea de acum incolo! S-a schimbat..mult! Eram prieteni (cei mai buni). ne filmam, radeam, stateam amandoi, iar acum cand stie... cand ma vede se da la fete, vorbeste cu ele si pune pariuri (am plans o data din cauza lui) si a pus pariu cu un alt coleg de clasa ca ma va face sa plang daca pupa nu stiu ce curva... Acum depinde si de felul lui! EU il iub.pe baiatu` asta,dar tot am regretat ca a aflat! TOtusi,era mai bine sa tin in mine.Tu daca vrei ii poti spune in fata, si daca rade ii zici: waw, tu chiar ai crezut? rolling on the floor am glumit, stai chill. Iar daca spune ceva gen : " stiam, stai linistita" sau "si eu " atunci incearca sa te dai la el happy :* funda?

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Fii tu insuti, baga-l in seama cand ai ocazia, priveste-l in ochi, incercati sa iesiti in oras toti trei sau ma multi si vezi cum se comporta cu tine sau cu prietena ta si iti vei da seama pe cine place. Daca nu afli ai putea sa o pui pe prietena ta sa ii zica sau chiar tuhappy

| Andreeaa56830 a răspuns:

Ai putea sa prinzi putin curaj si sa il intrebi, sau sa ii trimit un biletel cu toate gandurile tale.si daca eu inca ii mai place de el, incearca sa ii departezi cumva.sunt si eu intr-o situatie similara si functioneaza.
adica tu trebuie sa fii cat mai apropiata de el, ca ei sa nu ii lasi "spatiu".
mult succes! funda?

| Heartless562 a răspuns:

Sa te dai la el (mai in gluma, mai in serios), ca asa daca stai pasiva el n-are de unde sa stie ca iti place de el.
Deci....arata-i cumva ca iti place de el tongue

| Heartless562 a răspuns (pentru Heartless562):

Sau poti incepe sa ii trimiti seara (spre noapte, 23:00-00:00) mesaje de genul "Hey! Ce faci? big grin". Si asa intrati in vorbe mai intime... sper tongue

| Shìzuko a răspuns:

Incearca sa...te dai la el dar sa nu vada ca il placi.
Dar nu trebuie sa te faci mai frumoasa pentru el... daca vrei sa te aranjezi un pic mai mult ok dar nu cu machiaje, parul schimbat si toate astea pentru ca in acest fel isi va da seama ca e ceva in neregula cu tine.
Si daca vreodata vi se intmpla sa ramaneti doar voi doi singuri intr-un loc nu lasa sa iti fuga ocazia.
Daca tio simti spune-i, daca nu...alege momentul potrivit.

sper ca te-am ajutat

| GheniusV a răspuns:

Nu fa nimica, deoarece daca va despartiti nu o sa mai fiti asa de prieteni buni, adica la catarama, asa am patit eu! Bafta.

| Cosmynyk23 a răspuns:

Sa-i trimiti o melodie pe mess, si in melodia aia sa regasesca toate sentimentele pe care le ai fata de el., si mie mi-a placut de un baiat, dar nu am putut sa-i zic asta in fata asa ca l-am lasat pe el sa faca primul pas. Si la facut. Eu nu stiu ce sa zic, lasa-l pe el sa faca primul pas, parerea mea! Sper ca te'am ajutat!

| GiO23MuS1c a răspuns:

Pai,du-te la el si zii, daca nu faci nimic nici el nu o sa faca nimic si asa o sa stai intotdeauna singura daca n-ai putin curaj, deci mai bine te duci la el si ii zici ceti zice inimioara.Bafta happy

| andreussa a răspuns:

Pai ar trebui sa aflii ce crede despre tine.Asa cum ai zis lui ii place de una dintre voi, daca tu esti aceea fata trebuie sa ii spui ca si tie iti place de el.In caz ca lui ii place de prietena ta ar trebui sa se trezeasca la realitate si sa isi dea seama ca ea nu il mai place.

| nicol96 a răspuns:

NU lasa totul la voia intamplarii, arata-i ca il placi(fii naturala), pentru ca altfel s ar putea sa regreti (iti spun din propie experienta)! Bafta!

| Roland_Mugurel_Antonio_1990 a răspuns:

fa ce simti ca mai tarziu o sati para raw mai bine sati para raw acum decat mai tarziu daca vrei ceva lupta demostreazai ca doar uh il poti face fericit si esti tot ce si-a dorit:X