| anonimma2000 a întrebat:

Am o problema.mama mea este plecata in Germania iar tata o inseala. stiu sigur am gast in telefonul lui mesaje de la amanta si toata ziua vorbeste prin mesaje si la telefon.si nu stiu ce sa fac lu mami nu pot sa-i spun pentru ca ar fi ditrusa iar cu tati nu pot sa vorbesc n-am atata putere.ce sa fac? va rog ajutati-ma nu am cu cine sa vorbesc

12 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nu cred ca mama ta merita sa fie batjocorita in felul asta. Ar fi cel mai bine sa se desparta de barbatul care o calca in picioare chiar asa. Daca ar fi fost tanara si ar fi avut un asemenea iubit, i-ar fi dat papucii. Dar daca tu ii spui sa nu se desparta, de fapt o chinui si o tii sa sufere.
Iti propun sa ii spui mamei tale si sa o sustii sa scape de acest indifel batjocoritor. Asa va avea sanse sa gaseasca poate, un barbat care chiar ii e menit.winking
Serios, nu trebuei sa te gandesti doar la tine sa fii egoist/a si sa ii tii impreuna cand el asa face. Ar trebui sa fii corect/a, nu cred ca tie ai vrea sa ti se intample la fel.

| anonimma2000 explică (pentru Mayar):

Mami niciodata nu va putea iubi ul alt barbt decat pe tati il iubeste prea mult.si nu vreau sa-i spun pentru a stiu ca nu se va desparti de ea.el ne iubeste mult pe mine si pe sora mea si stie ca nu pot trai afara ei amnadoi deci nu se va desparti de ea.dar nu-mi place ideea ca tati o inseala pe mami.nu pot sa o sustin sa se desparta de el stiu ca tine mult la mine si ar afce orice pentru mine

| Mayar a răspuns (pentru anonimma2000):

Atunci daca amandoi tin as de mult la tine, vorbeste cu amandoi, cumva, despre chestia asta, sau las-o balta si uita de treaba asta. Alta solutie nu exista

| anonimma2000 explică (pentru Mayar):

Nahhhhhhhhhhh nu pot sa vorbesc cu ei mami ar fi distrusa daca i-as spune nu pot sa-i fac una ca asta.iar cu tati nu gasesc puterea sa-i spun ddesprea sta.sunt intr-o situatie fraa iesire.cum ai da-o cum n-ai da-o tot la ceva rau ajungi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau si intreaba-l cine este doamna respectiva. fii curajoasa, nu tu gresesti aici. sa-i spui ca este cel mai prost exemplu pe care ti-l poate da un parinte si ca abia astepti sa pleci de-acasa. sa-i spui ca daca te iubeste si vrea familie sa renunte la doamna respectiva, daca nu este pe cale sa-si piarda fiica pe viata.

| anonimma2000 explică (pentru anonim_4396):

Stiu cine este doamna si culmea este vara lu mami

| Xoniaa a răspuns:

Heii! Asta e naspa rau pentru ca va trebuii sa ii zici mamei tale, de ce sa o tina de proasta? ea sa lucre si sa aduca banii in casa si el sa se distreze cu altele? stiu..nu cred ca ai vrea sa se desparta dar nici asa sa ascunzi nu e bine...nu stiu ce sa zic.e clar ca mama ta va fi distrusa dar mai bine afla de la tine decat sa o lase taicato intr-o zi si poate se mai poate rezolva cumva... oricum iti urez noroc sa treci peste asta cu bine sad Papa! :*

| anonimma2000 explică (pentru Xoniaa):

Usor de zis greu de facut.mami a zis ca-i accepta orice lu tati dar nu suporta sa o insele.nu mam uterea sa-i zic. daca se despart? dupia nu va fi adta vina pe mine pentru ca am spus? asa prefer sa tin in mine.prefer sa mor cu secretu asta decat sa-l spun. oricum mai sunt 2 saptamani si vine mami. cand ea va fi acasa ma voi simti mai bn.nu voi mai sta cu gandu acolo. oricum multumesc pentru sfat.

| Xoniaa a răspuns (pentru anonimma2000):

Ai dreptate deci vorbeste cu tatal tau si spune-i de ce o inseala si sa nu o mai insele pentru ca are o fata si o sotie si de ce sa le lase pentru alta? Explica-i frumos ceea ce ai de zis si zi asa : Daca o lasi nu ii spun nimic lui mami si ramane secret si poate il convingi smug Oricum bafta si sper sa se rezolve totul cu bine >big grin

| MihaloveApet a răspuns:

Niciodata nu va da vina pe tine fiindca i-ai despartit, tu daca i-ai spune ai face cel mai bun lucru din toate, parerea mea

| anonimma2000 explică (pentru MihaloveApet):

Nu as face niciun lucru bun din contra amandoi ar incepe sa ma urasca

| MihaloveApet a răspuns (pentru anonimma2000):

Dar vrei ca tatal tau sa o insele in continuare pe mama ta? Daca vrei asta bine. Daca nu, si mai bine, zile si ai scapat de o piatra de pe inima.