| Myhay2006 a întrebat:

Am o problema si nu prea stiu cum sa fac.sunt cu o fata de aprox 3luni,ea vine dupa o relatie de 5 ani, iar dupa 2 luni de cand s-au despartit ne-am cunoscut.insa de ceva timp a inceput sa-si aduca aminte de fostul, de amintiri, de clipele petrecute cu el.am incercat sa o ajut sa treaca peste momentele astea,dar fara prea mare succes,din ce mi-a zis ea,este hotarata sa nu se mai intoarca la el.insa nu poate trece peste momentele astea, devenind f rece cu mine.intrebarea este daca se merita sa incerc sa merg mai departe sau sa termin relatia.mam atasat f mult de ea,dar sunt contient ca mai tz voi suferi mult mai mult daca nu va merge.as vrea un sfat de la cei ce sunt in masura sa ma ajute cu o parere,sfat.multumesc

Răspuns Câştigător
| Sea a răspuns:

Daca ar fi sa mergem mai departe la fiecare nemultumire, am ajunge sa ne schimbam partenerii tot la 2 zile! in situatia ta,consider ca e nevoie de rabdare,si mai ales intelegere. trebuie sa comunicati,si ea sa stie ce nemultumiri ai, iar in functie de raspunsurile ei, pornind de la premiza ca are ceva experinta din relatia anterioara, sa luati o decizie impreuna.i'a in considerare faptul ca au fost 5 ani...e ceva! succes!

7 răspunsuri:
| XtremePWN a răspuns:

Las-o balta nu astepta pe nimeni viata e scurta mergi mai departe.

| grgdlk a răspuns:

Eu zic sa o fu.ti si tu inca vreo luna de zile bine te tot si la urma las o frate, si nu vb la misto, asta e parerea mea, eu unu cam asa procedez de cele mai multe oritonguetongue sau macar incerc
nu o lua prea in serios cu relatiile astea fii si tu cu un pas inaintea ei intotdeauna

| seby4music a răspuns:

Eu zic sa ii mai spui/explici o singura data. sa incerce sa nu se mai gandeasca la el ca na...doar e cu tine si ca te simti prost si daca nu, ii spui cu frumosu ca se termina tot si asta e, incearca sa ii spui sa nu se uite toata viata in spate la ce a fost ci la ce se intampla acum intre voi. daca tot nu merge eu zic sa te desparti de ea si sa mergi mai departe.bafta

| drachenblut a răspuns:

Mergi mai departe, las-o sa se gandeasca aiurea unde si cat vrea ea. bafta in a gasi o tipa care sa se gandeasca la tine.

| hunterpainting a răspuns:

Mergi mai departe

| ℓσνє a răspuns:

Am vazut ca foarte multi spun sa renunti. Eu as spune sa ai multa multa rabdare. In timp il va uita. gandeste-te ca sunt 5 ani. Si gandeste-te apoi ce decizie vei lua.winking

| adelaadelaadela a răspuns:

Ma daca o iubesti poti sa o faci sa il uite. eu eram inremediabil indragotita de un baiat. pana m-am combinat cu cineva la misto si am ajuns sa tin atat de mult la baiatul ala... mi-a zis de la inceput ca o sa ma faca sa il uit! si a reusit! trebuie sa stii cum sa te porti sa o faci sa se gandeasca non-stop la tinewinking. succes!