| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si trebuie sa o rezolv pana la sfarsitul anului.Acum un an, am cunoscut un baiat la un concurs. El s-a indragostit de mine si sunt sigura.Pentru ca o fata de la el din clasa mi-a zis ca in perioada aceea nu isi mai facea temele deloc. Diriginta lui l-a intrebat ce s-a intamplat pentru ca era cel mai bun din clasa. A zis in fata clasei ca este indragostit de mine...Am crezut ca fata aceea ma minte, dar le-am mai intrebat si pe altele si mi-au spus la fel.Problema ce mai mare:sunt indragostita de prietenul lui cel mai bun care imi zabeste de fiecare data cand ma vede. A incercat acum cateva zile sa ma intrebe ceva, dar o prietena de-a mea s-a bagat in fata si a vorbit cu el.Eu am plecat pentru ca ma simteam aiurea...Am avut un eveniment la scoala care a avut loc la noi in clasa.Eu stateam pe scaun, iar langa mine era un loc liber.In pauza, a venit si el si
m-a intrebat daca este ocupat, i-am zis ca nu, dar aceeasi prietena de-a mea a venit si i-a zis: "Scuze...Asta este locul meu.". Am picat aiurea, sper sa nu creda ca l-am mintit ca sa imi bat joc de el. Ce ar trebui sa fac cu primul tip(cel care a zis in fata clasei ca ma place)? Si...Credeti ca prietenul lui ma place?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| birdie14 a răspuns:

Cred,sincer,ca ar trebui sa-i dai o sansa primului baiat,adica a spus in fata clasei ca te place,putea sa inventeze orice alta scuza,si nu sa spuna adevarul, dar totusi te place, si a vrut ca tu sa stii ce simte el despre tine.Cat despre prietenul sau, e doar o parere, dar nu prea imi inspira incredere.
Nu noi suntem in masura sa ii dictam inimii tale pe cine sa iubesti.
Gandeste-te la cine tine la tine cu adevarat.
Bafta!

| hippiemuslim a răspuns:

Te-ai gandit sa-i intrebi?

| dyana99_8776 a răspuns:

Off! este greu dar iti spun sai dai o sansa primullui baiat care a spus ca te iubeste in fatav clasei iar celalat dal drequ daca te placea cu adevart pan acum macar iti dadea o speranta dat faci cum vrei si cum iti dicteaza inima te pup