| Alinush1993 a întrebat:

AM o problema. Sotia mea a nascut acum 5 luni insa nu a primit concediu maternal decat 1 luna dupa nastere. Problema e ca sora ei, cumnata mea, a nascut si ea in aceeasi perioada iar nevasta mea i-a dat ei copilul sa il alapteze iar acum copilul meu parca este mai atras de matusa lui decat de mama sa din cauza asta. Cum pot rezolva problema asta?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde stii tu de cine e atras un copil de 5 luni? Asa de curiozitate?

| Lioana a răspuns:

Eu nu mi-as da copilul sa-l alapteze alta femeie. Daca nu as avea lapte i-as da lapte facut din lapte praf dar nu l-as lasa sa puna gurita pe sanul altei femei.

| Mirris a răspuns:

Sotia ta nu poate alapta? Daca nu, ii dai formula.Copilul normal ca este atasat de persoana care il hraneste.Ar trebui sa stea cu mama nu cu cumnata, sora sau altcineva.Cum vine asta? Concediu maternal numai o luna? Sincer nu mi se pare ok.

Răspuns utilizator avertizat