| Clodmod a întrebat:

Am o problema! Un baiat, Bogdan, mi-a spus aseara ca ma place si m-a intrebat daca m-ar fi pupat pe obraz ce as fi facut, daca mi-a fi dat o floare ce as fi facut si apoi m-a invitat in oras maine, la un suc. Eu am acceptat ca sa nu il ranesc, dar cu o conditie: sa vina si cea mai buna prietena a mea, Victoria. Eu i-am spus ca nu il plac si i-am mai zis de cine imi place - de unul David. A inceput sa spuna "dar ce are David si nu am eu", chestii din astea. Am fost de acord, dar problema este ca eu nu il plac. Am procedat corect? Ce sa fac maine? Ce sa ii spun? Va roog, heelp!

Răspuns Câştigător
| roxyana03 a răspuns:

Buna draga Madalina uite care e faza tu ai zis sa nu il ranesti dar daca mergeti in oras si el incearca sa te sarute? tu ce faci? il ignori bine inteles.el se va simti si mai prostsad... nu trebuia sa accepti deoarece nu il placi si nu il vei placea niciodata, mai ales daca acel David alfa ca iesi in oras cu Bogdan, nu o sa ai niciodata o sansa la el, va zice sa te duci la Bogdansad..crede'ma asa am facut si eu chiar in relatie de 2 anisad si pentru doar un suc cu un prieten l-am pierdutsad...nu uita "Viata este scurta si merita traita din plin" distreazate fai ce iti place mai mult, dai ales daca ai 14-15 ani fa'ti un prieten si tine bine de el:*Sper ca te-am ajutatlove struck
T puuplove struck

7 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Buna, Mada!
Inteleg ca te-ai fi simtit aiurea daca l-ai fi refuzat, dar asa ar fi fost cel mai bine.
Acceptand invitatia lui nu ai facut decat sa-i dai sperante desarte. Odata cu asta sentimentele lui pentru tine se vor aprofunda si ii va fi din ce in ce mai greu fara tine.

Desi i-ai spus ca nu il placi, el tot va insista sa se apropie de tine.
Cel mai bine ar fi ca tu sa anulezi intalnirea spre binele lui.
Vorbeste cu el si explica-i ca nu tii la el decat ca la un prieten si ca nu ar trebui sa mai vorbiti o vreme (asa va fi cel mai bine pentru el, il va ajuta sa te uite)
Numai bine!

| Clodmod explică:

Am uitat sa adaug ceva: Bogdan mi-a zis ca lui i-a zis David ca ma place... (David ma place), dar eu nu as crede, mi se pare imposibil sa mi se indeplineasca dorinta asta.

| IFeelGood a răspuns:

Am o mica intrebare.Cati ani ai? Ar fi mai simplu sa iti spun cum sa procedezi.

| Clodmod explică (pentru IFeelGood):

13...

| IFeelGood a răspuns (pentru Clodmod):

E sigur ca la 13-14 ani in clasa a 7a se intampla cel mai des asa ceva.Deci e cert ca Bogdan va spera sa il placi cu aceasta intalnire.Problema e ca tu nu il placi si totusi il amagesti.Anuleaza intalnirea si spune-i ce simti defapt.Este cel mai bine pentru amandoi.happy

| Luca74744 a răspuns:

Pai uite cum ar trebui sa procedezi:
Bogdan eu nu sunt atrasa de tine si nu te iubesc te iubesc doar ca prieten dar mai mult nu.
Intr-o buna zi vei gasi o fata care te va iubi si ea...

| Rossy09 a răspuns:

Pur si simplu zi ca nu aveti nimic in comun si ca nu iti place de el, iar daca insista incearca sa gasesti pe cineva care chiar se potriveste cu el.