| Clodmod a întrebat:

Am o problema! Un baiat, Bogdan, mi-a spus aseara ca ma place si m-a intrebat daca m-ar fi pupat pe obraz ce as fi facut, daca mi-a fi dat o floare ce as fi facut si apoi m-a invitat in oras maine, la un suc. Eu am acceptat ca sa nu il ranesc, dar cu o conditie: sa vina si cea mai buna prietena a mea, Victoria. Eu i-am spus ca nu il plac si i-am mai zis de cine imi place - de unul David. A inceput sa spuna "dar ce are David si nu am eu", chestii din astea. Am fost de acord, dar problema este ca eu nu il plac. Bogdan mi-a zis ca lui i-a zis David ca ma place... (David ma place), dar eu nu as crede, mi se pare imposibil sa mi se indeplineasca dorinta asta. Am procedat corect? Ce sa fac maine? Ce sa ii spun? Va roog, heelp!

6 răspunsuri:
| alexalexuz a răspuns:

Spune-i ca nu este genul tau asa nu o sal ranesti decat daca ii spui nu im place de tine pleaca de aici trebuie s-o iei usor ca sa nu se supere FUNDA?

| neutrino a răspuns:

Ca l-ai refuzat e ok. Nu e ok felul cum l-ai refuzat. Daca David te-ar refuza in acelasi fel, cum te-ai simti?

| τττ a răspuns:

Pur si simplu spune-i ca nu e genul tau si tu pe David il placi, nu pe el.Roaga-l sa nu se supere!

| rosalinda985 a răspuns:

Uite ii zici asa:Bogdanelaughing,acum nu vreau sa te ranesc sau ceva de genu', dar sincer imi placi ca prieten(daca crezi), dar nu ca si iubit, deoarece eu iubesc alt baiat si nu pot in acelasi timp sa te plac si pe tine, tie daca nu iti place o fata nu stai cu ea, sper sa ma intelegi.si apoi ii zici asa:Imi pare rau dar mai mult de amici nu putem fi.big grin funda?

| NoNameJunior a răspuns:

Salutări!
păi,mâine trebuie să îi spui că îl simpatizezi, dar doar ca pe un amic.că relaţia voastră nu ar merge.că nu vrei să îl răneşti dar trebuie să afle adevărul. apoi îl iei cu chestii gen:"să ştii că tu chiar eşti drăguţ, dar nu se poate.", măcar aşa o să îi mai "revină"inima la loc.laughing
Baftă mâine!

| oliviaa29 a răspuns:

batting eyelashes Imposibil? Niciodata! Intreaba-l pe David daca este adevarat intai, si daca aproba, spune-i lui Bogdan ca ii multumesti din tot sufletul si ca asta ai asteptat de mult timp si nu va fi necesar sa-i zici cu alte cuvinte ca il alegi pe celalalt; isi va da seama. Daca nu e adevarat, va trebui sa arati dezamagirea ca te-a mintit si el te va lasa in pace. :*
Bafta!