| DrugFree a întrebat:

Am o problema... Un prieten de-al meu e dependent de gta sa.Nu ma prea intreaba cum fac copiii de obicei, "Ce faci? ", ma intreaba mereu de coduri, ma pune sa ma fac ca aia din gta, si chiar foloseste acel limbaj bogat, "Motherfuck, Fuck you, What The Fuck ". Prima data credeam ca glumeste, dar de fiecare data daca-l intreb ceva, se duce cu acel subiect pana reuseste sa vorbeasca de gta san andreas. Eu cand ma plimb cu bicla, zice sa se urce si el si trage in alti copii cu un pistol cu bile care merg pe bicla. (desi are 12 ani ). Daca ii zic ca nu imi place si ca vreau sa schimbam acest subiect, el ma ignora si continua sa "toace" despre gta si ce v-am mai spus. Daca nu ies in parc, vine si bate la mine la usa, ceea ce ma supara. Chiar imi fac grij pentru el. Cateodata devine enervant, si vorbeste prea tare. Daca zic ceva de alt joc cum ar fi Counter Strike, incepe sa vorbeasca cum trage el cu Ak47 si cu Uzi in gta sa. Dar cand o sa-l termine si o sa ia alt joc, de exemplu ManHunt, ce va face, v-a tortura copii mici? Si nu putem sa vb de altceva de cat de gta san andreas. Incepe chiar si sa incerce sa sara ca la modul cu Parkour. Ma exaspereaza, avem o gasca si noi de cartier (ne numim Bloods ), numai ca nu suntem africani. Eu sunt "Capul Gastii ", dar el incearca sa comande el la altii si cred ca o sa pierdem oameni. El nu vrea sa inceteze chestia cu GTA si ca ar trebui sa ne numim Grove St. Cum pot rezolva aceasta problema? Macar doua zile sa stau fara gta. Fara raspunsuri sa-i zic ca nu ma intereseaza ca nu merge.

Răspuns Câştigător
| dNNb a răspuns:

Am uitat sa zic ceva daca nu merge asa cum am zis eu zai ca o sa ajunga fara prieteni si la 18 ani sau mai mult la puscarie din cauza ca omoara copii si fura masini daca se mai joaca mult gta san andreas.
Mai bine zai sa se joace un joc mai bun(adica unu sa nu ii cada ochii din cap)Funda?

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 666_7474 a răspuns:

Mi se pare stupid, ridicol.Totusi stim cu totii ce inseamna jocurile PC si ca provoaca dependenta.Imi dau seama cat e de enervant sa-l auzititi vorbind mereu despre jocul asta.Ar fi bine sa-l excludeti putin din,, gasca" pana cand se plictiseste de GTA, sau poate isi va prefera prietenii in locul unui joc tampit. Daca nu functioneaza, puteti sa vorbiti cu parintii sa-i stearga jocul sau sa-l duca la un psiholog, poate fi o problema grava, mai ales daca v-ati trezi intr-o zi atacati cu cutit, pumn, pistol sau cine stie ce arma doar pentru ca asa a vazut el in GTA SA_. Faceti asta daca va e prieten cu adevarat.

| wiufh a răspuns:

In locul tau i-as spune ca nu mai vreau sa am de a face cu el pana cand nu scapa de aceasta -deja- obsesie; si i-as ruga si pe restul gastii sa ma sustina.
Dupa aceea, este doar o problema de timp. Ce va alege: prietenii adevarati, sau lumea virtuala? Indiferent cum se va termina toata povestea asta sa stii ca ai facut ceea ce trebuia.
Mult succes!
Funda? happy

| sandulachedragos a răspuns:

Zii asa: "Eu nu mai pot sa ma complac in situatia asta. Nu voi accepta sa am un amic dependent de un joc de copii mici si trecator. Si esti penibil ca joci cu coduri. Eu o sa ma apuc de lucruri serioase. Ma apuc de citit carti pentru a cunoaste mai mult si asa te sfatuiesc si pe tine. Nu vreau sa imi pierd copilaria si sa ajung la 25 de ani un gamer ratat. Tu ce ai de gand? Hai mai bine la un concurs de citit carti. DESTEPTII SI GENIILE, DE EX EINSTEIN NU FACEA CERCETARI EP SAN ANDREAS SI NU FACEA EXPERIMENTE CU AK47! faci ce vrei. eu am lucruri serioase de facut si nu ma complac in banalitati. o sa imi caut un amic mai mare ca mine ce are planuri. teluri marete in viata. Ma urmezi?"

| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Incearca sa il ignori.
apoi te va intreba de ce nu vorbesti cu el si ii vei spune ca daca se lasa de gta vorbesti cul el.
daca nu vorbesti si cu prietenii lui si cu prietenii tai sa le spui sa spuna mereu ca gta e demodat si sa gasiti alt joc fara violenta.

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Asteapta un timp... pana la urma se va plictisi. Crede-ma si eu am fost dependenta de un joc, Metin 2 dar m-am plictisit. Sau vorbeste cu parintiilui sa ii ascunde pc-ul sau sa ii stearga jocul. Sper ca ti-am fost de folos.

| Noitrex a răspuns:

Si eu am jucat 3 ani samp (san andreas multiplayer) stateam cate 6 ore pe zi pe calc sa ma joc dar m-am saturat si am anteles acum ca pe cutia jocului scire +18 nu degeaba scrie asa

| Rony56 a răspuns (pentru Noitrex):

Citeste carti. TUTI CEAPA MA-TII. Carti. esti prost? cum scrii "anteles" in loc de "inteles"

| NeKuLetzZz a răspuns:

laughing copilu ala are prea multa imaginatie, asta e cand te joci un joc mult timp, Sfatu meu e sai stergi gta san andreasu, sau daca nu poti vorbeste cu parinti lui sal forteze sal stearga, SAU FAL SA JOACE ALT JOK laughing

| dNNb a răspuns:

Spune-i ca daca nu o sa termine cu GTA o sai cada ochi din cap rolling on the floor) sau daca nu termina cu GTA si face tot asa cum ai zic pana la urma cand va creste chiar o sa omoare copii mai mici sau s fure masini deci sa aiba grija(mare grija). Sper ca te-am ajutatwinking

| Assasin007 a răspuns:

Poti sa i strici ceva din el si dupa nu o sa mai aiba cum sa se joace si daca nu se joaca nu o sa mai stea in casa si o sa iasa afara si se joace cu copii iti vand un pont daca vrei sa strici ceva din el intra in folderu gta si la modes stergi gta 3 ca nu mai o sa poata sa il faca.

| Postaru_Florian_1970 a răspuns:

Eu zic sa-i zici coduri dexemplu aiwproton, wanrltw

| migadaniel a răspuns:

Lasal sa se joace nonstop si pana la urma se va plictisi cred.

| aannddyy a răspuns:

Ma lasa-l sa joace pana moare dor tu nu patesti nimic