| J2004 a întrebat:

Am o problema urgentă! Am plăcut un băiat 5 zile și nu i-am spus mamei mele ca îl plac.Noi avem o relație sinceră doar ca mi-a fost frica ca va spune tuturor din familie (bunica, bunic etc).
Azi am fost la Verisoara mea și mi-a zis un secret cu condiția sa nu ii zic părinților ei, eu am promis ca nu le spun.Si i-am spus și eu secretul meu cu băutul asta.
Eu ca o proasta ce sunt le-am spus părinților ei secretul ei in gura mare, și cam așa i-a zis și ea mamei mele secretul cu băiatul(nu îl mai plac, l-am plăcut doar 5 zile)
Iar când ne-am suit in masina mi-a zis ca este dezamagita și credea ca noi avem o relație sinceră.Am încercat sa ii explic ca nu avea rost sa ii zic de băiat ca nu știam dacă îl plac cu adevărat dar nu vrea sa ma asculte.
Nu mai știu ce sa fac! Am nevoie de ajutor urgent! Ma simt foarte prost mi-aș dori sa dau timpul înapoi și sa ii fi zis dar nu se poate, așa ca va rog cât mai multe sugestii și cât mai rapid pentru a ma împăca cu ea!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii! Secretele la varsta asta spuse in gura mare, sunt copilarii si trec iute.
O sa stati suparate 1-2 saptamani, dupa care va veti impaca. Invita la o joaca cu papusa ei preferata, si totul se va sfarsii cu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu mai zici secrete din astea oricui, indiferent cat de apropiata este persoana respectiva mai bine ai invata sa tii un secret. Eu sunt cu un baiat de vreo.6 luni, si mama nu stie nimic pentru ca am invatat sa ma ascund. Dar daca mama ta a reactionat asa inseamna ca era invatata sa stie absolut tot. Ai grija pe viitor deoarece in unele situatii e mai bine sa pastrezi doar pentru tine

Răspuns utilizator avertizat
| OMFGConrad a răspuns:

Stai liniștită, o să mai urmeze nereușite din astea cu duimu.winking
În ceea ce o privește pe mama ta, cred că a și uitat de faza asta, are altele pe cap.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Nu te supara da ii cam schimbi pe banda din cate am inteles. Adica cum 5 zile il placi si maine nu il mai placi? Ori iti place de mori dupa el ori nu. Asta inseamna sa placi pe cineva in sensul de "indragostit". Si e vina ta ca nu iti poti tine gura. Eu zic sa ii spui mamei tale adevarul de la inceput si ce crezi tu despre relatia voastra mama-fiica.
Bafta! sick)

| DaCumSaNu a răspuns:

Aoleu ai 13 ani, poate nici pe astia... La anul dai examenul, deci fii atenta la orele de romana. Ma doare capul la vederea povestioarei tale. Stai chill ca va impacati voi, cereti scuze frumos, ia-o in brate etc.

| Surugiu_Alex_1990 a răspuns:

Pai trimite-i mesaj fai un cadou hai ca fac cinste cu un suc
depinde de voi!

| Aslan_Alex_1980 a răspuns:

Eu am examen de clasa a 8-a intr-o saptamana si tie iti arde de secrete fata de mama ta, eu stau aproape toata ziua inchis in camera si nici nu ii spun mamei foarte multe chestii adica sunt destul de secretos.Nu stiu de relatia dintre tine si mama ta, dar mi se pare ca mama ta s-a suparat pe tine fara niciun motiv deoarece nu aveai nicio legatura cu acel baiat, doar iti placea de el. Oricum sper sa rezolvi. Succes!