| Mihaela2023 a întrebat:

Am o relație cu un bărbat din Marea Britanie și m-a întrebat dacă vreau să mă căsătoresc cu el. Nu stiu ce sa fac, având în vedere că e străin eu îl văd mai aspru.
Aș vrea să știu cum este sa trăiești cu un om din altă țară? Credeți că o să ne ințelegem? Pot avea o familie cu el?
Dacă este străin o sa se comporte mai rece cu mine?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce meserie are? Casa detine? Rate la casa/apartament plateste? E betiv - adept la droguri? Daca e om cu meserie decenta si nu are rate fara sa stea in chirie si e stabilit la casa lui e bine sa ai o relatie desi casatoria nu ajuta asa mult. Daca n.ar avea copii ramai cu casa lui si apoi viata din gb e mult mai buna daca iti place ploaia si parcarile cu plata vino incoa. Eu vreau sa ma intorc acasa cand imi ridic locuinta 100% terminata & masina desigur

| darrio2007 a răspuns:

Daca e relatie virtuala, mai bine nu. Multe si-au luat teapa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te măriți cu el dupa sfaturi de pe TPU? Loool

| raMLesS a răspuns (pentru suntserios):

S-au văzut doar virtual laughing rolling on the floor

| Drimmero a răspuns:

Unde ati stabilit nunta, pe zoom sau pe text? e important detaliul asta ca sa stim cat de serioasa e treaba.

| relian a răspuns:

Parca aveai prieten ce plecase in Italia, apoi vorbeai cu altul si tia cerut poze si iai aratat poze cand erai la gradinita, asta pentru ca nu voiai sa-i arati poze recente ca acu ai peste 80 de kg laughing
Asta englezu stie ca ai aproape se suta de kg? Sau cand o sa te vada o sa fuga mancand pamantu.
Eu nu cred ca poti avea nici o familie la cate kg ai tu, de inteles nici pomeneala, asta pentru ca iai trimis si astuia poze de cand erai fata mare, stiu si eu de la 14 ani laughing

| Freya1 a răspuns:

Doi oameni in zilele noastre ca sa se căsătorească trebuie sa se cunoasca îndeajuns de bine, Poate chiar sa locuiască o perioadă impreuna sa vada daca se inteleg si potrivesc.
Nu te mai lua asa dupa orce vorbe aruncate in vânt si iti fa speranțe, sau mai rau, sa te iei sa te duci după necunoscuți aiurea ca poti ajunge rau.

| Fatamuntilor a răspuns:

In ultimii 20 de ani, tot mai multe romance careau mers la munca in strainatate au cunosut barbati cu care s-au casatorit si cu care au format familii.Dar s-au vazut, au vazut daca se potrivesc, apoi s-au casatorit.O am pe verisoara mea in aceasta situatie.
Acuma tu cat de bine il cunosti pe acel om? DOAR virtual nu se pune! NU stii ce intentii are!
Apoi va casatoriti prin e-mail? Facetii copii (xerox)?

| Andreeush a răspuns:

Ce fel de relație ai?

| johnnny123 a răspuns:

Ceri sfaturi unor necunoscuti daca sa te mariti cu un alt necunoscut? Foarte inteligenta miscare... Apoi te intrebi de ce lucrurile nu au mers.

| Legion7X a răspuns:

Totul depinde de caracter și comportament sau el ca om. Mie mi se pare unul, că toți Britanici sunt cam zapăciți, alcoolici, și făcuți din bardă, poate mă însel. Istoria Angliei, a avut parte numai de oameni duri, pentru dezvoltarea ei. Eu așa îi văd și prin filme, cu obrazii aceia ai lor roșii când se înfierbântă din orice laughing laughing cine știe poate este un băiat bun.

| cfrtobias a răspuns:

Tu ai relatie virtuala si nu te-ai vazut real niciodata cu el? sau te-ai vazut?

| NotNamed a răspuns:

Zi sincer, e un bizon marocan de stai pe gânduri, right?

| DarthNiger a răspuns:

Numai tu stii daca o sa ai o relatie buna cu el in acest caz, nu noi, te casatoresti cu o persoana atunci cand cunosti persoana aceea suficient de mult incat sa va uniti destinele.

| NunuNini a răspuns:

Cum ai relatia aia? Esti langa el? Nu vezi cum se comporta acum cu tine?

| al0o0o0 a răspuns:

Daca nu il cunosti clar nu. Daca nu esti sigura pe tine nu are rost.Casatoria reprezinta un act care leaga 2 persoane.2 persoane ar trebui legate prin incredere, loialitate si iubire, nu printr-o hartie si 2 inele.

| Flavianadx a răspuns:

Mai stii cum o sa se comporte... o fi rece, o fi cald? E o loterie si maritisul asta happy Daca va intelegeti si va iubiti, mai conteaza nationalitatea?

| CravataAlbastra a răspuns:

Buna! Sunt cazuri si cazuri. Stiu oameni care si-au facut casnicii cu pers straine si se inteleg foarte bine, se iubesc traiesc bine impreuna, dar si cazuri nereusite. Asa si cu relatiile intre pers de aceeasi nationalitate, relegie, etnie. Totul e discutabil de la caz la caz, trebuie sa îl cunosti foarte bine, sa îl supui unor teste pentru a-i vedea mentalitatea, personalitatea, caracterul etc, pentru a vedea ce ganduri are cu tine, daca e serios, poti de asemenea sa traiesti o perioada cu el sa locuiti impreuna. Eu nu m-as avânta imediat sa-mi fac o casnicie, nu te da asa de disponibila ca si cum cine stie ce rege te-a cerut de nevasta! Daca ai dubi in privinta lui inseamna ca nu l-ai cunoscut foarte bine, sper ca nu ati vb doar pe net si ca v-ati si vazut in realitate. Bafta, fii foarte atenta si nu uita NU face niciodata compromisuri pentru un barbat! Vorba aia,, e în stare sa vina la înmormantarea ta cu alta de mână!,, Pupici

| Dddonkey a răspuns:

Ai grija ce decizii faci, sa nu spui "da" unui englez dar sa te trezesti cu un scammer nigerian laughing)

| HelpingHands a răspuns:

Important este să te potrivești cu el. He should fit you like a glove. Dacă nu sunt lucruri care semnalează că nu vă potriviți, încearcă afli cum se comportă față de tine în viața reală. Așa cum sunt multe tipuri de români, așa sunt și multe tipuri de englezi. Poate că ai nimerit un englez iubitor. Cine știe... Cred că ar trebui ca întrebarea pe care o pui să fie: cum sunt englezii ca oameni?

| Educatiasexuala a răspuns:

În primul rând doar că este din altă țara nu înseamnă că este mai bun sau mai rău decât tine. Dar trebuie să te gândești și să accepți că sunt diferențe culturale, dar asta nu înseamnă că nu puteți să găsiți un mijloc comun?

Cel mai important lucru este dacă simți că aveți o relație sănătoasă, ești fericită cu el, și îl iubești

| Anonimfath555 a răspuns:

Tu știi cum se comportă cu tine și decizia asta doar ție îți aparține. Nu îți putem face noi viața