| NataliaNaty2213 a întrebat:

Am o relație dev3 ani cu soțul meu doar ca ne am căsătorit acum 2 luni eu sunt însărcinată ma gândesc dacă sa păstrez sau nu sarcina dar cred ca o sa o păstrez pentru ca soțul meu a zis ca își dorește copilul eu am 24 de ani de când s-a aflat ca sunt însărcinată eu și soțul meu avem certuri dese.In perioada asta ce ar fi de făcut? Care ar fi cea mai buna metoda de a rezolva aceasta problema?

4 răspunsuri:
| Xena20 a răspuns:

Contreaza ce vrei tu, nu ce vrea soțul tău, că doar nu el naște! Daca te simți pregătită să faci un copil și îți dorești atunci păstreaz-o, daca nu renunță. Tu singura decizi, nu soțul și nu altcineva!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ar fi o mare greseala.
Sunteti casatoriti, copilul vine intr-o familie unde va avea 2 parinti.
Care e problema ta?
Tu crezi ca ne jucam cu viata cum avem noi chef? Exista urmari.
Daca nu ti-ai dorit copil, trebuia sa te protejezi folosind prezervativ.

| AliGab a răspuns:

Conform Xena20 tu hotarasti, nu sotul, dar a omis sa iti spuna ca tot tu vei suporta consecintele in cazul unui avort. De cand ai aflat ca esti insarcinata au aparut certurile?! Doamne! Nu vrei sa stii cum ma certam eu cu sotul dupa primul copil. Solutia?! Renuntarea la orgoliu propriu, nu la viata copilului tau. In realitate si de drept nici macar asupra corpului si vietii noastre nu avem drept deplin de decizie, dara sa atentam la viata si integritatea fizica a celui pe care ar trebui sa il protejezi si sa-l iubesti, adica a copilului tau.

| ioana748 a răspuns:

Sa va focusati pe sanatatea ta si a bebelușului.
Asta inseamna liniste si echilibru.