| Bruneta30 a întrebat:

Am o situatie mai dificila. Sotia fratelui meu in urma cu 11 luni a nascut un baietel frumos foc, iar cand avea baiatul 3 luni m-au chemat in Italia la ei sa am grija de el cat timp sunt la serviciu, iar acum m-am atasat foarte mult de el. Azi am auzit-o pe cumnatamea ca il lasa la vara in Romania cu tatal ei. Nu-i corect caci eu m-am chinuit cu el, acum cand deja e mare sa-l creasca taicasu cateva luni si sa zica ca el i-a crescut copilul. Ma puteti ajuta cu vreun sfat? Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| monster62 a răspuns:

Buna,bruneta!

trec si eu prin o problema "asemanatoare" cu a ta...

sotia fratelui meu a facut un nepotel SIMPATIC acum vreo 2 ani, si l-am vazut in total de vreo 5-6 ori, dar acum nu mai pot.fiindca frate-meu s-a certat RAU cu maica-mea,spunandu-i tot felul de chestii pe whatsApp,cum ar fi "nu vreau sa te mai vad niciodata,ca nu stiu ce fac",si uite,acum mama si frate-meu nu mai vor sa se vada,sau auda(sau vorbeasca),si uite-asa nici eu nu-mi mai vad nepotelul;((.

uite, eu zic sa astepti, si sa-i lasi un timp, sa-si dea seama ca tu ai avut prima grija de el(nu tatal).

ok, multa bafta!happy

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca a vazut cum scrii.Este treaba lor ce fac cu el.Este copilul lor si nu trebuie sa dea socoteala nimanui.Fa si tu un copil ca sa iti treaca dorul de nepotel.

| K0sti a răspuns:

Da, pune mana pe carte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce esti pornita si de ce te-ai atasat de copil? Este copilul lor si fac ce vor cu el.Nu crezi ca ar fi incorect si inadmisibil ca copilul LOR sa mearga cu tata unde doresc EI (fiind copilul lor) si nu cu tine care esti matusa? Daca te-ai atasat ei nu decad din drepturile parintesti si copilul ramane al LOR, pentru ca e al LOR. Tu ce ai vrea? Pentru serviciile tale poti cere bani insa nu copilul. O zi buna!

| Bruneta30 explică:

Avand grija de el atata tinp mi s-a parut corect sa ma intrebe si pe mine daca vreau sa am grija de el in Romania cat timp ei sunt plecati, macar in semn de respect.