| Sonia9090 a întrebat:

Am realizat ca mama e singura persoana care mă iubește și ma înțelege mereu când îi cer sa ma ajute cu copilul meu ea sta cu el băiatul meu are 5 ani și când am rămas însărcinată su am născut la 17 ani ea a fost alături de mine în timp ce tata urla la mine că îi fac de râs mama stătea lângă mine și îmi spunea să nu mai plâng.Ea de la început de când i-am zis de sarcina mi-a promis ca va avea grija de mine și de copilul meu. Acum am 21 de ani dar îmi doresc să o fac pe mama mândră și fericită. Care e cel mai bun mod sa o fac pe mama mândră și fericită?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O idee ar fi sa nu mai pui intrebari tampite pe TPU.
sigur ar fi mandra de tine daca te ai descurca singura

| and0ra a răspuns:

sad
Îmi pare rău să aud asta despre tatăl tău.
Și e de apreciat că încerci să faci ceva înapoi pentru mama ta, se vede că îți dai silința. Cum cred că ai face-o mândră ar fi dacă ai încerca să nu mai depinzi atât de mult de ea. Sau, dacă nu poți, cel puțin nu acum, încearcă să îi faci și tu viața mai ușoară, așa cum ți-a făcut-o ea ție. Găsește-ți un job dacă nu ai, dă-ți silința să aduci un ban în casă. Sau academic vorbind, dacă ai posibilitatea, să te dezvolți. Sunt sigură că mama ta ar fi mândră de tine și doar dacă ar vedea că îți dai silința să reușești în viață și să devii mai independentă.

| Cinic a răspuns:

Sa te duci la muncă.