| Mirabela6789 a întrebat:

Am reusit sa îmi iau baiatul de la fostul meu iubit, baiatul are 10 ani însa nu s-a obisnuit înca cu fratii lui. Mai am cu actualul sot un baiat de 6 ani si fata de 3 ani, nici cu actualul soţ nu s-a obisnuit înca care îl iubeste mult desi nu e copilul lui.Cum îl pot obisnui cu fraţi ilui si cu actualul meu soţ?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu dragoste, rabdare si tratat totii 3 copii la fel.

| ioana748 a răspuns:

Multa rabdare si iubire pentru toti egala.

| Madaxo97 a răspuns:

Ai răbdare, nu poate copilul să se acomodeze imediat, să treacă măcar câteva luni până se acomodează cu noul mediu, cu frații lui și cu soțul tău. Pune-i să facă cât mai multe activitați împreună. Foarte bine că ai luptat să iei copilul înapoi, felicitari!

| 1onur a răspuns:

Păi soțul tău dacă te iubește cu Adevărat nu va face separatism între tine copilul tău si copii lui nu există așa ceva dacă iubești cu Adevărat. Ce face el demontează Adevărul ca nu-l place de băiat și face separatism între copii. Dumneavoastră sunteți mama la toți Dumneavoastră aveți putea săi faceți să fie frați Adevărați și sa fie uniți ca frați alt cineva nu poate face asta decât Dumneavoastră Doamnă cu copii pe care l-ați dată viață.

| 1onur a răspuns:

Trebuie săi învățați sa fie frați fiindcă dacă vor crește cu raceala dintre ei nu se vor înțelege niciodată ca frați și se vor dușmăni vor fi reci unul cu celălalt nu vor fi ca frați și vor fi ca niște străini unul cu celălalt aveți mare grija cu ei Doamnă