| madalinacrissata236 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca am 14 ani si sunt prietena cu un baiat de 19 ani(nu suntem impreuna).Si tot se da la mine si ma alinta m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el si i-am spus nu iar el tot insista, cateva fete care sunt prietene cu el a spus ca el nu ma place.Deci sa le cred ori nu? Si cum imi pot da seama daca ma minte in legatura cu asta si face asta doar ca sa ma faca sa sufar?

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Daca tot i-ai spus "NU", explica-i ca tu vrei sa ramaneti amici si nimic mai mult. Nu te lasa vrajita.

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu intra in jocul nimanui si fa ceea ce crezi tu, daca tu nu vrei sa ai tangente cu acel baiat, atunci refuza orice tatonare din partea lui, ai timp si nimic nu ai pierdut.
O zi frumoasa sa aihappy

| onasis1961 a răspuns:

Se crede crai, si din orgoliu, vrea sa te aiba la numar. Evita asemenea persoane.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca vrea sa castige vreun pariu.Sa se culce cu tine.

| KodrutZ a răspuns:

Vrea sa ti-o tr*ga dupa care o sa se faca ca ploua.

| danay72 a răspuns:

Doar tu poti cu adevarat sa iti dai seama, dar pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele articole utile.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Crezi că la aşa vârste poate fi vorba de ceva serios?

Cred că aici poţi găsi răspunsul:
http://www.jw.org/......intalniri/

Cele bune.

| Jasmin15 a răspuns:

Mai lasa-l si continua de iti vezi de viata ta sau mai bine cauta-ti un baiat de maxim 17 ani nu de 19. ca in ziua de astazi baiti sunt doar dupa profit happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jasmin15):

Cum adica, fata,``in ziua de azi baietii sunt dupa profit``?
Mai ramane sa zici ca locul nostru e in bucatarie la cratita si ca nu suntem buni decat sa barfim prin coafoare, cand ne vopsim in cap…

| Jasmin15 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu! chiar nu ma gandeam la asa ceva. si nu numai ma refeream doar la baieti happy spun si in numele fetelor big grin eu una nu fac diferente intre un baiat si o fata. oricum in ziua de azi nici fete nu sunt finte. si in plus nici nu ma cunosti, nu sunt genul acela de persoana care judeca pe fiecare in parte. pentru mine totul este egal big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jasmin15):

Acum am inteles.Si am notat ca ``in ziua de azi nici fetele nu sunt sfinte``...
Oricum, eu glumisem cu tine - sa stii. Sper ca nu esti suparacioasa de fel.
Mai ales ca esti si prietena mea.Trebuie sa fii mai glumeata, adica.
Pa-pa...

| Jasmin15 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy nu sunt suparacioasa. si ok laughing :*

| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Ar trebui sa te feresti de oamenii de genul. Cauta baieti de varsta ta, nu o sa iti mai fie la fel de teama. Oricum, sa nu asculti ce zic altii, am facut si eu asta si imi venea sa mor cand am aflat cum era de fapt. Oamenii sunt invidiosi si stricatori. Anyway, fereste-te pe moment de astia mai mari de 17-18 ani. Au in cap numai relatii sexuale si pariuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EvelynAlexandra98):

Buna.Cand spui ca baietii aia ``au in cap numai relatii sexuale si pariuri``, te referi la pariuri sportive, sau cum?
Si ce inseamna ``oamenii sunt stricatori``?
Adica daca se duc pe stadioane si nu castiga echipa pe care au pariat, ce-ai vrea sa faca? Nu-i normal sa rupa si ei niste scaune si sa arunce in jandarmi?
Help.

| EvelynAlexandra98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma refeream la asta, daca tu intelegi ceva total iesit din context, imi pare rau, eu nu sunt obligata sa raspund.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EvelynAlexandra98):

Da,draga mea, stiu la ce te referi acolo - eu am glumit un pic.Ai vrut sa spui ca fac pariuri legate de voi,ca se provoaca intre ei care,pe cine si cat de repede va agata si toate alea, nu?
Sa nu te superi pe mine. Oricum, tu i-ai dat un sfat bun.
Pentru TPU, adica, e multumitor.
TPU-ul nu e asa pretentios, zic eu...