| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare:prietena mea cea mai buna ma minte...De fiecare data cand trec pe la ea iese mama ei si zice ca pleaca in oras sau la aniversare sau imi zice chiar ea. Dar de fiecare data cand ma duc se intampla.Problema e ca nu ii vad niciodata plecand.Plus ca ea se lauda la mine intruna cu tot ce are. Odata s-a laudat cu telefonul pe care nici nu il avea nici nu il va primi.Si nici la ziua ei nu ma invita si zice ca o va face.Ar trebui sa mai fim prietene sau nu? Va rog, ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| NeverTheLess a răspuns:

Prietena ta cea mai buna? laughing
Pai scuza-ma ca iti spun, dar probabil doar in viziunea TA ea e prietena cea mai buna. In a ei tu nu prea esti chiar cea mai buna din moment ce se comporta asa.
Daca trebuie sa mai fiti sau nu prietene, la concluzia asta trebuie sa ajungeti impreuna pe baza unei discutii. Tu nu poti decat sa vorbesti foarte deschis cu ea si sa ii spui ce anume te deranjeaza. O poti intreba si de ce se comporta in felul asta.
Desigur, ai putea si sa o lasi un timp in pace, sa nu o mai cauti, pentru a vedea daca ea te cauta pe tine si te invita in oras asa cum o faci tu.
Daca nu o face, probabil ar trebui sa iti pui un semn de intrebare.
Inca o data repet. Comunicati. Doar asa o sa ajungeti la o concluzie.
Bafta :*

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Sunt de acord cu alexa. Poate tu o vezi ca fiind prietena ta cea mai buna insa ea.
O prietenie nu inseamna sa minti tot timpul si sa te lauzi(parerea mea) Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si daca nu intelege si te minte in continuare parerea mea este ca ea nu te vede ca fiind prietena ei cea mai buna ci o persoana caruia se poate lauda si cineva cu care poate vorbi atunci cand are chef.

| rex_2081 a răspuns:

Nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca e prietena ta cea mai buna dar te inseli. Ori ea te evita adica nu stie cum sa-ti spuna intr-un mod mai delicat ca nu vre sa fie prietena cu tine ori traieste intr-o lume imaginara. Vorbeste cu ea, spune -i care sunt indoielile tale si in functie de raspunsul primit vei sti ce sa faci.

| wykyal a răspuns:

Raspuns corect dar daca te cauta ea dupa aceea dar mai rar anseamna ca se foloseste de tine(x pentru. a merge acolo unde celelalte prietene ale ei nu merg x ca nu are cu cine sta pe afara)
sau poate parinti ei nu ai dau voie sa umble cu tine(analizeaza comportamentul lor fata de tine)

| Phoenix1 a răspuns:

Din ce spui u asta nu este prietenie mai mult se folosete de tine cand are nevoie cel mai bine are trebuii sa vb cu ea sa nu mai fiti prietene sau exista si posibilitatea de a te intelege si asi cere iertare si se va schimba.Mult succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai dai o sansa...si vei vedea raspunsul. daca tot asa-i fa si tu cum face ea si vei vedea cum se simte ea...