| Nisha a întrebat:

Am si eu o problema, este foarte ciudat ca parintii mei pretind sa ma cunoasca f bine, da nu ma cunosc absolut de loc! Ei au sentimentu daca imi dau bani de distractii, daca ma trm in vacanta, ma cunosc stie totul despre mine! Nu stiu absolut nimic nu stie cei in mintea mea in sufletu meu, ce'i cu mine, daca am sa'u nu am prieten, daca pe mine ma doare cand ei pleca de revelion in America si e raman singura de Craciun? Sa stiu macar daca am pe cine'va care sa imi zica o vb buna? Nu da normal i doare in Fund,, da Au si ei un copil! Trebuie sa fiu fata perfecta buna la scoala care toata lumea o lauda, cand ies cu ei in lume sa fiu fata perfecta! Ma intreb ce au parintii astia in capu asta! A vostri tot asa's?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fi un pic mai dura, sa le spui ce simti, sa-i trezesti la realitate.Sa le spui ...mai eu nu sunt un robot care primeste curent *(in cazul tau bani), esti o fiinta care are sentimente si are nevoie de sprijin atat moral cat si fizic. Fai sa inteleaga ca ai nevoie de ei nu doar de banii lor, ai nevoie de cineva care sa te sfatuiasca la greu, spune-le ca un copil nu trebuie intretinut doar cu bani si ca ai nevoie sa petreci si tu timp cu ei sa simti si tu ca ai sprijin, ca ai parinti. Spunele ca te doare indiferenta cu care te trateaza si ca nu esti facuta doar ca sa aiba si ei un obiect cu care sa se mandreasca ca lau obtinut. Din contra ei trebuie sa demonstreze atat tie cat si la lume ca sunteti o fam fericita si ca esti copilul lor cu care au o relatie foarte buna si cu care oricand si oriunde se pot mandri ca esti al lor indiferent ca mai gresest, spune-le ca fiecare mai gresim nu poti fi perfecta. Fai sa inteleaga ca ei trebuie sa iti dea un exemplu de parinte bun pentru ca la timpul tau si tu sa poti sa iti inveti copii si sa-i educi, dar daca ei nu te invata atunci cine sa o faca daca ei nu sunt langa tine atunci tu in cine sa ai incredere, pe cine sa te bazezi, cui sa-i spui cea ce simti, cui sa-i spui sentimenetele tale, cui sa-i impartatsesti cea ce simti, cui sa-i ceri sfaturi? Trebuie sa le spui toate astea pentru ca daca astepti de la ei sa faca asta nu o vor face trebuie sa ii faci tu constienti de ce ai nevoie.Iti urez succes, ai grija de tine.

10 răspunsuri:
| claudiua a răspuns:

Dap. din pacate, da.

| claudiua a răspuns:

Dami id tau printrun msj

| briiana a răspuns:

Ai mei au fost...si zic au fost pentru ca am reusit sa ii schimb cu simple cuvinte care i'ai ranit. dar au fost cuvinte spuse din inima. le'am spus tot ce simt, direct fara ocolisuri, le'am spus ca nu ii vad ca pe niste parinti, ca as vrea sa fie ca altii, ca banii lor nu imi folosesc la nimic daca nu am iubire in familie, si multe altele. m-am intors si am plecat si i'am lasat sa se gandeasca foarte bine la ceea ce le'am spus si spre fericirea mea au inteles mesajul. as vrea sa te ajut mai mult de atat. da'mi mesaj si lasa'mi id tauhappy te pup

| ROB3RT89 a răspuns:

Dar tu le-ai spus vreodata ce simti? Ai avut o discutie mai serioasa cu ei? Daca nu ar fi cazu...Fi mai optimistahappyse putea si mai rauwinking

| Nisha explică:

Da am incercat am vb cu ei! da nu are rosthappy

Răspuns utilizator avertizat
| ROB3RT89 a răspuns:

Dai add la id asta=>rob3rt_unikatul... poate vrei sa vorbim mai multe despre subiect

| Nisha explică:

Am incercat sa vb cu ei, de multe ori si chiar daca nu par o persoana mai dura de multe ori cand ma cert cu ei plec d'acasa ei fiind ocupati cu munca si cu treburile lor nu imi dau importanta nici asa! Le spun si le zic in fiecare zii si la masa doar atuncea cand i mai prind pe acasa, cand ne punem sa mancam da incearca sa schimbe subiectuhappy am ajuns la concluzea ca ori sunt ori nu sunt copilu lor!happy Am prieteni si prieten da ma deranjeaza ca nu se ocupa de mine asa cat de cat cum ar trebui sa se ocupe! Ma descur si Singura da Ah vrea din partea lor macar o mica atenti cat mai stau cu ei in casa!

| Anonim_4998 a răspuns:

Tu trebuie neaparat sa porti o discutie cu parintii tai.Sa le spui tot ceea ce te framanta.Asa ca fa-ti curaj si spune-le ce ai pe suflet.In viata banii nu sunt totul, nu se pot cumpara dragostea, prietenia, iubirea Fiind fata, in special mama ta trebuie sa-ti fie totodata cea mai buna prietena careia sa-i povestesti toate bucuriile si tristetile tale. Ea trebuie sa fie cea mai apropiata persoana de sufletul tau.Trebuie sa le destainui tot ceea ce te framinta. Explica-le ca intai de toate tu ai nevoie de prietenia lor sa-i simti aproape de sufletul tau, sa-i simti ca le pasa de tine.Vacantele, cadourile nu sunt rezolvarea acestei probleme.Nu mai sta mult pe ganduri si vorbeste cu ei.Eu sper ca aceasta poveste sa aiba un final fericit.Succes si sa auzim numai de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, totul depinde de tine, incerca sa te mentii verticala, si intr-o buna zi ai sa vezi si rezultatele, de ai sa reusesti o sa-i vezi cu niste mutre mirate...Deci; poti face din tot ce-ti place cate un pic dar fara abuzuri, si incearca sa-ti tii capul pe umeri, Succese