| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Vara trecuta m-am indragostit de un baiat.Lam iubit nespus de mult. A fost cu mine o perioada iar apoi ne-am despartit.Toata vara am umblat dupa el.Acum el s-a indragostit iar de mine si vrea sa fim impreuna, insa cea mai buna prietena a mea imi tot sp ca nu merita sa il iert dupa ce ca m-a facut sa sufar atat de tare.Si mi-a sp ca trebuie sa aleg intre ea si el. A sp ca ea s-a saturat ca mereu sa mergem in cartier la el numai ca eu sa ma tin dupa el.nu stiu sincer ce sa fac. Tin foarte tare la prietena mea si nu voi renunta niciodata la ea dar il iubesc foarte tare pe acest baiat.Stiu ca o sa imi sp ca exista multi baieti pe lume dar ...il iubesc enorm. Ce sa fac? La prietena mea nu vreau nicigand sa renunt.crying

7 răspunsuri:
| Wtf9000 a răspuns:

Halal prietena mai ai, daca te pune sa alegi intre ea si el. Scapa de ea!

| Mya a răspuns:

Nu mi se pare normal ca prietena ta sa te puna sa alegi. A, daca ti-ar fi zis doar ca nu va mai merge cu tine, in acel cartier, mi se pare ok(chiar nu e obligata), dar de aici pana la a renunta la prietenia ta, doar din teama ca s-ar putea ca tu sa suferi din nou, iar ea sa te consoleze(fiindca eu cred ca acesta este motivul real, comoditatea)imi da de inteles ca ori nu stie sa-ti fie prietena(la bine si rau), ori nu vrea...si in acest caz, daca te va abandona, iti va face un bine; vei scapa de o "prietena" ca ea.
Parerea mea, daca inca il iubesti pe acest baiat, mai da-i o sansa, unii oameni se pot schimba.Mult succes!

| inna a răspuns:

Alege baiatul!winking. Prietene mai gasesti.

| gaby_6279 a răspuns:

Continua sa-l curtezi si poate va inpacati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te-ai gandit ca poate si prietenei tale ii place de el, ca e geloasa? Altfel nu vad de ce te-at pune sa alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci casatoreste te in viitor cu prietena ta si te tii de cuvnat.

| anonim_5372 a răspuns:

Pai dupa tine ce este mai important? Iubirea de iubit sau de prietena...
T inteleg.
Incearca sa ii explici prietenei tale ca il iubesti multhappy. daca tine la tine va intelege.
succes!