| LiviaLivia4433 a întrebat:

Am un băiat care are 10 ani, eu locuiesc doar eu cu el momentan în casa în care am stat cu fostul soț, tatăl copilului. El e acum la închisoare de o luna pentru violenta în familie, eu nu am avut curajul sa chem poliția, copilul a făcut asta. Mie îmi e foarte frica ca el sa nu vina peste mine după ce iese de la pușcărie. Copilul nu mai vrea sa doarmă singur deși are 10 ani și mereu zice,, mami eu vreau sa te protejez,, când merg la munca îl iau cu mine, acum cât e vacanță ca n-am cu cine sa îl las și chiar dacă are 10 ani îi e frica sa stea singur. La ai mei n-am cum sa îl duc ca și tata e violent și nu mai vreau să îi fac alte traume copilului.Nu știu sigur dacă sa ma mut sau nu din casa în care am stat cu fostul soț, e a mea.Voi ce credeți? Credeți că trebuie să fac și eu terapie când voi duce copilul? Cel mic nu mai vrea sa audă de tatăl lui.Ce părere aveți de asta? Vi se pare normal ca băiatul meu de 10 ani zice'mami vreau sa te protejez,? Dau fundă.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce sa-ti parasesti locuinta ta?
Daca mai este violent si dupa ce iese din inchisoare poti solicita ordin de protectie si daca nu-l respecta va intra iarasi in inchisoare. Si poti merge si tu la psiholog.

| 1onur a răspuns:

Foarte bine ați făcut Doamnă că a-ți denunțat abuzatorul agresorul propiei sale famili acolo le este locul multor bolnavi mintali pe care fac be "bărbați" cu familiile lor alt uncd nu-și arată "bărbăția" lor și-l arată familie sale prin agresiune și abuzate soției și copiilor lor. El nu era un tată Adevărat un soț Adevărat Pentru familia pe care o aveți cu el el putea deveni mult mai agresiv mult mai abuzator mult mai agrosor de cât este acum el cu voi fiindcă ne nenorociților ca el nu le pasă de familie lor și se cred la armată cu propia lor familie sau pe maidan pe străzi bine ați făcută ca ați scăpat de el fiindcă putea cu el sa se ajungă la mai agresiuni și abuzuri mult mai grave este îl cred în stare să facă și crime fiindcă asta Sănt "oamenii" ca el.

Trebuie să vă mutați de acolo fiindcă este posibil ca nenorocitul să se întoarcă acolo și să nu vă lase să trăiți ca oamenii să nu vă lase să vă educați copilul sănătos și frumos cât timp va sta închis în închisoare vă prinde dușmănie urâ mare pe voi fiindcă el nu a putut să se răzbune pe voi și când va ieși de acolo eu cred ca este în stare sa va agreeze abuzeze și pe Dumneavoastră și pe băiețel pentru că lați denunțat la poliție și face închisoare pentru faptele sale murdare și familie sale din păcate oamenii ca el în românia sănt prea mulți ai prea plină românia de astfel de specimene și poliția nu le face nimic maxim de 2 sau 3 ani de la de închisoare în rest nu le face nimic și îi lasă în libertatate criminali agresorii abuzatori proxeneți pedofilii violatori în România au mai multe drepturi decât un cetățean care își dorește normalitate și nu probleme aveți mare grijă de băiețel Doamnă și educație frumos și sănătos sa nu ajungă ca el.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Fa-i un test de personalitate :)
Poate este aparator si acesta este caracterul lui.
https://www.16personalities.com/ro/tipuri-de-personalitate