| DianaDya4567 a întrebat:

Am un baiat de 3 ani el înca vrea alaptat eu sunt şi gravida am încercat tot felul de metode sa îl înţărc dar nu merge ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce poti sa faci? Lasa copilul sa suga, cine stioe mai tirziu cand o fi mare, poate no avea unde sau la cine laughing

Acu pe bune, atita timp cit ai lapte, copilul poate suge, mi se pare ceva natural si logic.
Cine spune ca copilul, sau nu stiu ce pui de animale trebuiesc intarcate, habar nu au ce vorbesc, sau acei oameni compara omul cu animalele domestice, la care ei intarca puii, pentru ca vor ei sa mulga acel animal pentru el, nu ca asa ar trebui.

In mod natural, o femela isi hraneste puiul cu lapte cit timp are ea lapte, puiul intraca singur, cand o sa vada ca s-a terminat laptele din bidoane si se apuca de mincat iarba sau ce maninca el laughing

Eu asa cred, un copil cu cit suge mai mult cu atit e mai bine pentru el.Tu daca tot ai lapte, inseamna ca asta e, lasa omu sa manince.
Sigur la un mom dat n-o sa mai ai lapte, mai ales daca esti gravida iar, la un mom dat se va opri banui, nu ma pricep la chestii de astea.
Ce am citit undeva cindva, dar nu-s sigur ca asa ar fi, dar citisem chestii medicale, o femeie care alapteaza, ramane mai usor gravida, asa am citit ceva ani buni in urma.

| Yaesmin a răspuns:

Și eu aș face-o dacă aș fi gravidă!

| ioana748 a răspuns:

Pui ceai de galbenele. Este amar si s-ar putea sa nu i mai placa si va renunta.
De acum trebuie sa bea din cana singurel si sa invete usor, usor sa fie independent.
Nu as vrea sa spun cum isi invata pasarile puii sa zboare ca se interpretează gresit.
Eu personal sunt de acord cu alaptatul pana tarziu.
Dar la trei ani, deja a venit o noua etapa de viata si bebe nu mai este chiar bebe.
Multa sanatate si nastere usoara❤️

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu: pur si simplu refuzi sa te dezbraci si sa-i dai san!
Trebuie doar sa vrei sa faci asta, ca un copil de 3 ani nu este stapanul tau si nu te poate obliga sa te dezbraci ca sa suga el.
Pur si simplu iis pui NU si ai incheiat povestea. Va plange un pci dar va intelege ca nu mai poate intinde coarda si nu va mai primi deloc.