| Sonia9090 a întrebat:

Am un băiat de 5 ani l-am născut când aveam 17 ani am terminat doar liceul la facultate nu am fost niciodată am rămas din greșeală însărcinată și tatăl băiatului e violent mam căsătorit cu el pentru ca ai mei au zis ca nu suntem țigani ca să fac copii de la 17 ani și ca îi fac de râs.Eu acum stau la ei pentru ca am fugit iar de la soțul meu care ma bate părinți mei zic sa încep facultatea dar nu știu ce să fac am 21 de ani.Voi ce sfaturi aveți? Credeți ca e idee bună?

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Dacă vrei facultate poți încerca să o faci.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai fata, din greseala nu ramane nimeni insarcinata, din vointa si neasculatre, da!
Deci la 16 ani ai avut sex fara voia parintilor si ai ramas gravida, nascand un copil la 17 ani.

Soarta ti-ai ales-o singura si tot singura trebuie sa ti-o descucri fiindca parintii tai nu sunt obligati sa te intretina si nici sa te suporte cu deciziile pe care le iei.

Ia-ti de munca, pleaca cu chirie si ia-ti copilul sa ti-l cresti singura, ca asta este numai raspunderea ta.