| DianaDya4567 a întrebat:

Am un băiețel de 3 ani ieri am fost la mama cu el iar copilul find mic a tras patura de la mama de pe pat și mama a zis ca nu știu sa îmi educ copilul și asa nu vreau sa se bage ea copilul e mic și de asta îl răsfăț. Ce sa fac în situația cu mama? Vi se pare normal să se bage mama la cum îmi cresc eu copilul?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu faci nimic cu maica-ta, doar o respecti si-ti vezi de viata ta.
Ai doar doua optiuni: ori nu te mai duci deloc la maica-ta, ori iti educi copilul.

| Nirvanaaa a răspuns:

Copilul e educat de parinti. Fiecare îl educa cum vrea.
Puștiul are 3 ani, a tras pătura pentru ca e curios de lucrurile din jurul lui, nu pentru ca e prost crescut.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este normal.

| sweetys a răspuns:

Depinde si de cum ai abordat situatia fata de copil, daca i-ai zis ca data viitoare sa fie mai atent sa nu mai traga patura, sau doar ai bagat scuza cu e copil ce sa ii faci. La 3 ani el deja pricepe anumite gesturi/actiuni, trebuie sa il formezi, nu sa il cocolosesti doar pentru ca este mic.

| anjellique a răspuns:

Normal ca nu. Copilul este mic si nu judeca, mama ta ar trebui sa invete sa isi mai vada de treaba ei, dar nu mai zic