| anee_8377 a întrebat:

Am un frate mai mare ca mine ne certam ne batem dar ciudat iesim cu aceiasi prieteni si ma enerveaza ca iese si el ce sa fac ca sa numai iasa cu mine?

8 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Pai simplu faci in asa fel incat el sa isi gaseasa prieteni de varsta lui iar u de a ta. Si daca totusi aveti prieteni comuni nu-i greu sa faci grupu sa il respinga, asa va fi nevoit sa isi faca prieteni noi baftawinking

| D3IuTzA14 a răspuns:

Uff si eu am o sora mai mare ...Cu 2 ani happySi la fel faceam sh noi.Ne bateam din motive banale.Dar pana intr-o zi cand i-am explkat ca daca nu inceteaza.O sa incep sa o urasc cu adevarat nu cum zic eu la joaca sh nervi "te urasc" Pentru ac eu sunt mai mica sh gandesc altfel uh esti mai mare sh trebuie sa ma intelegi... Si wow. de acum inkolo suntem ca surorile advhappy. Incerca sa faci ca mm.Nu e bine sa-ti urasti fratele.happy

| Killaritza a răspuns:

Poi in primul rand am si eu un frate mai mare si da avem aceeasi prieteni si sincer imi place ca sta acolo dar daca te deranjeaza poti avea o discutie cu el si sa ii explici ca prietenii aceea sunt prea mici si ca ar trebui sa isi gaseasca pe cineva de varsta lui sau poate sa ii spui ca te deranjeaza ca aveti acelasi grup de prieteni sigur te va intelege.si parerea mea este ca ar trebui sa va intelegihappyeste cel mai bine asahappybafta multa sa imi trimiti un mesaj cu ce s.a intamplat sunt curioasahappypapawave... fundita?

| Arekandera a răspuns:

Uite eu am un frate mai mic si tot asa ne bateam si ne injuram din orice motiv...acum suntem mari si lucrurile s-au schimbat
eu am 22.el 18 si fiecare avem cercul nostru de prieteni.asa se cearta toti fratii.e trecator

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Sfatul meu este sa.ti pui alta intrebare, ci cum sa faci sa te intelegi cu el, pentru ca asta e cel mai important. ceau

| Xgirl a răspuns:

Nu cred ca ai ce face in privinta asta, eventual sa incerci sa te intelegi cu fratele tau pentru ca la prieteni nu poti renunta. fundita?

| freedom14 a răspuns:

Cati ani ai? nu e rau sa iesiti cu aceeasi prieteni, dimpotriva asta va poate apropia happy

| anee_8377 explică:

Prieteni meu au 1617 18 ani unu 12 14 eu am 12 el 16 asta e problemawinking