| amyamaliagrl a întrebat:

Am un prieten de 1 an jumate, Dar eu m-am mutat cu facultatea la Bucuresti iar el a ramas la Timisoara, Imi spune ca ma iubeste, ma suna zilnic, vb in sms. Dar am aflat ca el sa mai intalnit cu o fata la Timisoara, si i-a spus ca ii este drag de ea, Dar ei i-a spus de mine, i-a spus ca ma iubeste pe mine.Acum vreau sa va cer parerea, ma iubeste daca se intalneste cu ea? oare vrea doar o aventura cu ea, deoarece eu sunt departe? Orice raspuns imi poate fi de folos, Va multumesc!

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

''Am un prieten de 1 an jumate''

Sa intelegem ca este sugar? ca asa stiu eu dupa limba romana pe care am invatat-o...
'' De un an jumate' am un prieten'' in cazul in care nu este sugar.

| superdorex a răspuns:

Hm...dificil raspuns! Stii ca dragostea de la distanta nu prea tine sau e o zicala ca ochii care nu se vad, se uita1 Dar totul e INCREDERA in voi, daca o aveti nu trebuie sa va faceti griji si de felul in care percepi o asa zisa aventura a lui! Daca te afecteaza...totusi daca te iubeste asa cum ar trebui sau o facea de nici lui nu-i venea sa creada ca se vede cu ea sau nu te iubeste indeajuns si cauta solutii de rezerva! Stii eu te iubesc dar ma vad si cu altele, hm nu prea arata a dragoste adevarata nu? Si faptul ca i-a zis de tine vrea sa il puna intr-o,, aura nevinovata". DUPA CATE SE VEDE TE-A AFECTAT! Sigur nu te merita! Tu decizi, MULTA BAFTA!

| fabiola a răspuns:

Tu nu vorbesti cu nimeni in Bucuresti? Sunteti in perioada in care este bine sa cunosti, sa discuti, sa selectionezi!

| mafka a răspuns:

Buna! vreau sa-ti spun ca la mine a fost si o astfel de situatie! dupa parerea mea cel mai bine est esai zici tot direct si tot ce simti! de cele mai multe ori baietii se feresc de la asemenea intrebari insa daca te iubeste cu adevarat iti va raspunde, ai sa vezi! mult SUCCES!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Fetita, fac pariu pe ce vrei tu ca nu esti studenta nicaieri, pentru ca agramatii nu au ce cauta la Facultate.
Altfel, isi pierde si el timpul, ce naiba sa faca, se plictiseste.