| Ariana56 a întrebat:

Am vârsta de 16 ani şi mama nu mă prea lasa să fac ce vreau eu sunt doar eu cu ea acasa şi cu fratele meu mai mare el e mai mare cu un an ca mine are 17 ani tata e în strainatate eu cu tata am o relaţie mai specială de tată fică mama e mai severa nu mă prea lasa să mănânc nici prea multe dulciuri. Credeţi ca e ok comportamentul ei? Uneori când nu ascult de mama fratele meu mai mare îmi confisca telefonul şi il da, lui mama.El n-are nici un drept asupra mea e doar fratele meu Credeţi ca fratele meu face bine ca se implica?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Si mama si fratele procedeaza corect.

| Annie92 a răspuns:

Știu ca nu îți pică bine. Te înțeleg perfect. Știu ca îți dorești să faci ce vrei tu și să devii mai independentă dar mama ta e responsabilă pentru tine iar fratele tău e aparent capul familiei (si-a asumat cumva rolul de tata deoarece el e plecat ). E normal ca acțiunile tale să aibă consecințe pentru ca așa înveți anumite lucruri. Știu ca e clișeu dar ești un copil inca și ea e responsabilă pentru tine. E normal să nu îți convină dar încearcă să vezi și perspectiva ei. Toate lucrurile astea îs din iubire. Poate nu stie altfel să îți arene iubirea. Eu te sfătuiesc să vorbești cu mama ta despre asta cu calm, respect si răbdare. Sunt sigură ca te va înțelege.

| Cipi1212 a răspuns:

Fratele tău e băiatul mamei așa cum tu ești fata lu' tata. Deoarece tatăl tău e plecat tu ești în dezavantaj.