| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de străinii însurați cu românce?

10 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Dar ar trebui sa avem o părere? Contează asta când formezi un cuplu, când iubești și te căsătorești? Ce relavanta are? Nu sunt tot oameni și străinii sau alte etnii? Dar romanii însurați cu evreice sunt diferiți de româncele cu evrei? Eu nu înțeleg de ce pe TPU atâtea întrebări despre femei și alegerile lor? Ale bărbaților nu contează dar ale femeilor sunt luate la analiza... Când o sa înceteze oare genul asta de întrebări?

| anonim3247 a răspuns (pentru Emma30555):

Ce nervoasă ești.

| TheSinner930032 a răspuns (pentru anonim3247):

Un terminat care n-are ce face cu viata lui

| anonim3247 a răspuns (pentru TheSinner930032):

Nu asta am întrebat

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim3247):

Nu am vrut sa fiu nervoasa, problema nu era întrebarea ta ci a altora care au dat un sens negativ acestor căsătorii mixte. Am o prietena de exemplu căsătorită cu un italian. Mama ei lucra acolo și o lua pe fata des în Italia sa stea cu ea. Acolo a cunoscut un tip și asta a fost. Un exemplu. Am o alta prietena ce a cunoscut un tip de culoare la ea la munca. Nu s au căsătorit, au format doar un cuplu, nu avea ea vreo prefeteninta asa s-a întâmplat. În prezent este cu un roman. Eu personal am avut relații doar cu romani, dar nici nu am avut vreo conjunctura, mediu in care sa socializez sau sa cunosc vreun străin. Nu știu sa ghicesc, poți spune tu. Dar daca te ai născut în tara asta, și vorbești tu si ai a i tăi doar limba asta ești roman. Poate rădăcinile tale sa fie din alta parte.

| anonim3247 a răspuns (pentru Emma30555):

O femeie are avantaje mai multe dacă se mărită cu un străin

| anonim3247 a răspuns (pentru Emma30555):

Femeia măritată cu un străin dacă are și o soră se mărită și ea cu un străin

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Vreo 200 de romance care vor sa se marite cu evrei? Inseamna ca vor sa plece din tara si se marita oriunde pentru un trai mai bun. Viseaza ele si fara munca.
"Ia ghicește ce sunt." Nu cred ca esti evreu. Altfel, ai sti ca nici unul dintre copiii tai nu va mai fi considerat evreu. La ei nationalitatea este data strict dupa mama.

| anonim3247 a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

Ai dreptate ce ai scris

| anonim3247 a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

Femeile preferă mai mult străinii decât românii.