| xenia_8852 a întrebat:

Am visat ca unchiul meu era in spital in coma, iar fratele meu incerca sa-l faca sa se trezeasca, insa prin incercarile lui unchiul meu a murit. Apoi eu, fratele meu si varul meu am incercat sa-l resuscitam si parea ca functioneaza, dar in final nu a fost asa si unchiul meu a murit. sad Iar eu ma simteam vinovata pentru ca in sinea mea credeam k nu mi-am dat silinta. Spre sfarsitul visului au venit toate rudele mele si plangeau acolo. Am vazut-o pe mami ca plange si am inceput sa plang si eu avand acel sentiment de vinovatie ca puteam mai mult. Doctorii nu stiau ce s-a intamplat si au hotarat sa priveasca inregistrarile, iar acolo l-au vazut pe fratele meu cum incerca sa-l aduca la viata. In momentul respectiv eu am inceput sa plang si mai tare. si m-am trezit plangand. Iar cand m-am trezit nu puteam sa deschid ochii si imi era foarte frica sa nu cad iarasi in vis.

Va rog din suflet daca e cineva ce are anumite cunostinte despre vise sa-mi spuna si mie ce inseamna.

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| mutascu a răspuns:

Ceau, din cate imi aduc eu aminte spitalul in vis reprezinta insanatosire. Mai multe despre spital gasesti aici : http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Spital iar despre coma aici: http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Coma. Incerca sa iti amintesti cat mai multe detalii din vis si apoi cauta cele mai semnificative elemente din vis de ex: frate, unchi, doctor, etc. dupa asta iti poti face un rezumat la vis si iti poti da seama cam ce reprezinta visul tau in mare.

1 răspuns:
| baal24 a răspuns:

Nu e nimic supranatural la mijloc, e firesc sa-ti faci griji pentru sanatatea membrilor familiei tale, mai ales cand acestia ajung la o anumita varsta. E perfect natural si nu inseamna nimic, visele sunt balastul constiintei umane, atat tot, nu mesaje de nu-stiu-unde.