| Markusfrtt a întrebat:

Am voribt ceva timp cu o fata. Ne-am mai certat, ne-am impacat. Iar odata am intrebat-o daca toata treaba asta duce undeva. Iar ea mi-a spus ca nu si putem fi doar amici. Apoi am luat o pauza, nu am mai vorbit cu ea, apoi am vorbit din nou si am mai incercat o data si din nou mi-am dat seama ca a fost in zadar. Apoi din nou am renuntat si am lasat-o balta, nu am mai insistat. Ce am observat insa la ea, este faptul ca evita sa ma priveasca, evita contactul vizual, iar cand am intrebat-o, ea mi--a zis ca nu vrea sa dea ochii cu mine. Dar de ce? Ea e genu de fata mai timida/ rusinoasa. Voi ce credeti? Care ar fi motivul? Deci? :/

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ti-a zis clar ca nu vrea sa fie cu tine, iti faci sperante degeaba. Pe viitor iti sugerez sa eviti "treaba asta duce undeva?" suna penibil si disperat si strica tot farmecul unei convorbiri.

| Peridava a răspuns:

Ma tem ca nu te vrea ca iubit. Doar amic. Si nu te priveste in ochi, ca sa nu aba curajul sa-ti dea un raspuns care sa te raneaca.

| Dm_Paul_1996 a răspuns:

Pai daca ati fost despartiti apoi iar impacati si tot asa, inseamna ca ea stie ce urmeaza daca se reimpaca cu tine adica, aceeasi poveste iar si iar. Daca o sa ai norocul sa te reimpaci cu ea, incearca ceva nou, ce crezi tu ca o sa-i placa. P.S: fii optimist, daca ea este cea aleasa, lupta pentru ea.