| Estera4798 a întrebat:

Am zis ca am 17 ani locuiesc cu mătușa(sora mamei) pentru ca mama e la muncă în străinătate la munca mă înțeleg bine cu mătușa mea dar uneori mă ceartă și eu nu ma pot abține și îi răspund dar ne împăcam.Cum mă pot înțelege mai bine cu ea ce ar trebui să fac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Să faci ce iti spune ea, chiar daca nu iti convine.

| Violleta2022 a răspuns:

Inveti sa o respecti si o asculti fara sa mai comentezi ca tu esti la mana ei, nu viceversa si depinzi in totalitate de ea.
Eu ma mir ca de nu te pedepseste, cum de te lasa sa-i raspunzi fara sa ai repercursiuni, sau fara sa te pocneasca peste ochi?

| mihai69 a răspuns:

Să inspiri adânc și să numeri rar până la 20, și abia apoi să vorbești.

| 1onur a răspuns:

Să-i oferi aceleași respect pe care și ia îl are față de tine și mama ta. Dacă mătușa ta îți respectă mama plecată în străinătate să muncească pentru tine să ai un trai mai bun în România atunci și tu respect-o pe mătușa ta. Și că să ști că nu degeaba are grijă de tine fiindcă mama ta cu siguranță îi trimite destui bănuți să-ți poartă ție de grijă și Pe de altă parte și ei îi trimite fiindcă te țină în casa ei daca ai fi stat la chirie cine știe cum de te-ai fi descurcat de una singură fiindcă ești minoră încă. Atâta timp cât mătușa ta te respectă ca nepoata ei și nu-ți vorbește urât nu te tratează ură nu te jignește nu te rănește verbal sau fizic aratăi același bun simt și respect.

Eu nu cred că ești un copil problemă sau căi vorbești urât sau că o tratezi urât foarte posibil ca mătușa ta să facă unele chestii intenționată să-ți facă nervi și să-ți deranjeze bună starea. Ai grijă de tine și ținete de schoală mă bucur cu Adevărat că încă există Adolescenți care încă muncesc la vârsta ta și vor sa fie independenți de uni singuri.

Ține legătura strânsă cu mama ta este tot ce contează cu Adevărat da cu Adevărat pentru tine mătușa unchi veri verișoare lasă i pe ei... TU CU MAMA TA UNEȘTE TE care ți-a dată viață pe lumea asta fiindcă ia acolo nu muncește pentru mătușa ta ia acolo este pentru tine să nu-ți pierzi legătura cu mama ta niciodată pentrucă că doar ia știe cum să câștigăm banii din greu ăia sa ajungă la tine toți...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai mai multa rabdare poate iti vrea doar binele