| anamaria93 a întrebat:

Anticonceptionalele se folosesc doar pentru relatii sexuale?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este o solutie proasta sa le folosesti in scopul asta, mai ales daca nici nu ti le-a prescris un doctor. Pentru protectie mai bine folosesti prezervativul, iar pilule sa iei numai daca ai probleme hormonale, si numai cu prescriptie. Nu schimbi niciodata o pilula cu alta pentru. ca ai auzit ca ii mai buna, o schimbi doar in cazul in care medicul ginecolog recomanda asta.

| didiDia a răspuns:

Nu. Anticonceptionale iti poate prescrie medicul endocrinolog sau ginecolog si daca esti virgina, dar ai menstruatia neregulata sau vine foarte rar.

| PinkPanther a răspuns:

Nu, se folosesc si pentru reglarea menstruatiei, reglarea anumitor hormoni din organism, etc, ti-e prescrie doctorul ginecolog sau endocrinolog

| Fairy_6262 a răspuns:

Da pentru sex

| anamaria93 explică:

Ca sa dau mai multe detalii. Am prieten de 5 luni, nu s-a intalplat nimic intre noi, doar ne sarutam, ar trebui sa folosesc anticonceptionalele?

| anamaria93 explică:

Hello, funditaaabatting eyelashes!