| Biby a întrebat:

Anul trecut stransesem 20 de milioane si dupa aia mama mea s-a duc sa-si repare dantura si a vrut lucrari de portelan care sunt cele mai scumpe si ca sa-i ajunga banii a luat de la mine 18 milioane si dupa aia a vrut sa-si mai ia ceva de imbracaminte si acei banii nu-i mai am din cauza ei cu banii aia puteam sa-mi cumpar multe haine la care prieteniilor mei sa le placa foarte mul puteam sa-mi iau si o chitara rock dar acum nu mai pot sa-mi iau nimic anul asta de ziua mea am primit 6 milioane mi-am mai luat haine si au mai ramas 4 milioane si acum sunt la tara si m-a sunat daca pot sa-i imprumut 50 de lei si zice ti dau dar ea niciodata nu mii da si asa nu i-am mai dat si de anul trecut trebuie sa mi dea dar pana acum nu mi a dat pentru ca zice ti-am platit datoria si cu mult mai mult pentru ca saptamanal iti iau tot ce-ti doresti peste 30 de milioane.Credeti ca are dreptate? Sa o sun si sa-i spun ca poate sa ia 50 de lei si sa-mi cer iertare? Va rog spuneti-mi cat mai repede ce sa fac! Cel mai bun si rapid raspuns primeste fundita de la mine!

Răspuns Câştigător
| Asdffd a răspuns:

Buna!
Eu ii dau mamei mele bani de la mine, pentru ca este mama mea, ea mo facut.
Mai bine sun-o si zii ca poate sa iti imprumutewinking
Eu i-am dat 50 de euro care ii primisem de la bunica mea happy
Iar a doua zii m-am trezit cu telefonul dorit [Samsung Corby]
Mai bine imprumuta-i bani big grin
Pt. ca intr-o zii vei fii rasplatitawinking

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

NU! Nu le da nimic! Or să se obişnuiască cu asta.
Şi eu am făcut greşeala de a le da bani părinţilor (şi încă enorm de mult) şi au fost recunoscători din părţi şi respectuoşi şi mai din părţi.
Când au nevoie de mine sunt "lugu-lugu", în rest nu.
Nu le dai nimic şi pleci de-acasă definitiv imediat după clasa a XII-a!

| Zenithf a răspuns:

Normal ca sa-i dai, tu esti cu mult mai datoare ei pentru multe decat ea tie. happy
Si eu sunt dator mamei mele cu multe dar nu mai am cum sa o rasplatesc. straight face

| carpediem a răspuns:

Incearca sa stai si tu fara dinti, dar cu haine care plac prietenilor. O fi egoism!?

| marijuana_1856 a răspuns:

Parerea mea sa nu-i dai nimic. daca tii dadea inapoi, ii imprumutai.

| lifeistough a răspuns:

Ai mei parinti 18 ani mi-au mancat banii-acum am 22 si de la 18 ani ei nu mai vad nici un ban daca comenteaza le reprosez faza cu 18 ani!

| liljhon a răspuns:

Parerea mea e ca mama ta nu trebuie sa tie cati bani ai u pentru ca atunci tot o sa-ti ceara asa e si la mine eu nu ai stpun la mama cati bani iau dau pentru casa si atat cu restul ma descurc eu fara sa stie ea nimeni nu trebuie sa-ti stie buzunaru numa tu si fi si tu mai smechera cerei tu bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Maturizeaza-te. E mama ta, ce naiba.