| RxTx a întrebat:

ANUNT IMPORTANT! pentru femeile ce au ramas insarcinate si doresc sa pastreze copilul in ciuda greutatilor finaciare si a presiunii familiei!

Acum exista o fundatie in Bucuresti... care ofera asistenta ( cazare si tot ce este necesar ) pentru ca tu sa iti poti pastra copilul
pentru a putea merge in continuare la scoala

Iti ofera un apartament (pentru 1 an ) si un job! in momentul in care copilul face 1 an.

Te invata o meserie ca sa poti sa iti castigi atat cele necesare tie cat si copilului

Totul GRATIS!

viziteaza acest site http://www.signoflife.ro/index.php

Datele noastre de contact sunt:
Telefon/Fax:

E-mail:

semn_de_viata@yahoo.com
office@signoflife.ro
director@signoflife.ro

Cine suntem?
Bine ati venit pe site-ul asociatiei "Semn de Viata"!
Asociatia "Semn de Viata" este o organizatie non-guvernamentala, acreditata ca furnizor de servicii sociale, infiintata in anul 2003, ca raspuns la nevoile societatii romanesti de solutionare a fenomenului de abandon al nou-nascutilor.
- in 2005: peste 9000 de nou-nascuti parasiti de mame in maternitati;
- in 2006: peste 1000 de nou-nascuti parasiti de mame in maternitati, la inceputul anului;

Obiectivele noastre:
- Prevenirea separarii copilului de mama si a abandonului familial;
- Asistarea mamelor aflate in situatie de criza, sprijinind mentinerea copiilor in familia naturala;
- Ingrijirea nou-nascutilor abandonati, asigurand accesul acestora la o ingrijire personalizata, de tip familial (plasament la asistent maternal profesionist).

Ce facem?

Asociatia "Semn de Viata" deruleaza in prezent urmatoarele proiecte:
- Suport si ingrijire a copiilor cu risc de abandon in maternitati
- Suport si asistenta pentru copiii aflati in plasament la asistentul maternal profesionist
- Centrul Maternal "Sf. Mihail si Gavriil"

Asociatia "Semn De Viata" este o organizatie non-guvernamentala, acreditata ca furnizor de servicii sociale, infiintata in anul 2003, ca raspuns la nevoile societatii romanesti de solutionare a fenomenului de abandon al nou-nascutilor.

Prevenind abandonul copiilor
Centrul maternal:
- Deschis in 2006, in parteneriat cu autoritatile locale si alte ONG-uri;
- Ofera 8 locuri pentru o perioada de pana la 6 luni;
- Mamele si copiii sunt asistati prin:
- Gazduire gratuita si asigurarea traiului zilnic
- Educatie parentala si dezvoltarea abilitatilor sociale
- Suport emotional si consiliere psihologica
- Facilitarea reintegrarii sociale si profesionale
- Asistenta medicala
Citeste mai mult http://www. signoflife.ro/prevenind. php

1 răspuns:
| mihaella91 a răspuns:

Super. dar sa speram ca nu numai in Bucuresti. e ideal in fiecare oras un centru mic, dar cald happy