| DenisaNicoletaG a întrebat:

Aparține cuiva inima ta acum?

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| Liviu a răspuns:

A apartinut candva... happy deocamdata single.Prea sincer pentru binele meu.Sinceritatea mi-a adus doar belele, rar oameni care au apreciat asta. Aparent cam toti doresc ceva sincer, dar se supara cand spui ce gandesti.Deja totu la devenit fals, oameni numai cauta socializare, oameni cauta sa profite. Oameni au devenit precum lupi, se sfasie intre ei.E dureros in momentu in care esti perceptu ca fiind un ciudat doar pentru ca nu ai aceias opinie si parere cu restul lumi.E dureros cum devi ciuca batai de joc cand alegi sa iti impui punctu de vedere in un mod pasnic.Inima..., degeaba discutam de inima, " Te iubesc " a devenit atat de usor spus, incat chinezi iau in considerare sa fie noul lor brand Made in china happy

| Drimmero a răspuns:

Numai de dragoste nu-mi arde mie acum.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Drimmero):

Dar de ce îți arde? happy

| Drimmero a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Sa imi traiesc viata linistit fara batai de cap momentan, o presupusa/posibila dragoste pe cap m-ar tulbura destul, daca e sa vina bine, daca nu iarasi bine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce întrebare frumoasă...
Da. happy

| Celcestietot a răspuns:

Momentan este in repaus.

| Andreeush a răspuns:

Nu!

| Frank51 a răspuns:

Da, apartine creatorului universului, asa cum si corpul meu ii apartine.

| OldSoul a răspuns:

Apartine mai multor persoane laughing
Dar a ta?

| DenisaNicoletaG explică (pentru OldSoul):

A mea nu se clintește. laughing

| Sofer a răspuns:

Inca nu.

| Hammurabi a răspuns:

Nu, n-am ajuns la inimă.
Doar alte părți anatomice.

| RainmakerX a răspuns:

Nu si nici nu o sa apartina caci este a mea.
Dau maxim un loc in inima mea pe alt loc in inima respectivei.
In momentul in care dai totul unei persoane devii mai mult sclavul acesteia. Nu zic ca iubirea este rea, din contra, insa de cele mai multe ori este ok sa-ti pastrezi o mica parte pentru tine, niste pasiuni/hobby-uri.

Asa ajung unii in depresie dupa despartiri.

| aXy99 a răspuns:

Da, cutiei toracice.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da, vecinei de la etajul 4 in varsta de 26 de ani frumoasa si desteapta.

| CleanHeart a răspuns:

Nu aparține nimănui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ferește

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu,daca o sa se intample ceva cu mine si cineva o sa aiba nevoie de transplant, s-ar putea sa apartina cuiva pe viitor.

| 1231242 a răspuns:

Hei!

Bineînțeles, celor doi plămâni care o cuprind și cutiei toracice unde se află.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Deocamdata nu. happy

| CdeMetal a răspuns:

Nu, si nici nu cred ca o sa apartina cuiva in viata asta laughing

| Rd79 a răspuns:

Momentan e disponibila. A ta cum e?

| DenisaNicoletaG explică (pentru Rd79):

A mea e libera ca pasarea cerului.

| Rd79 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Si iti place asa?

| DenisaNicoletaG explică (pentru Rd79):

Sigur! De ce nu mi-ar plăcea?

| Rd79 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Unii oameni nu vor sa fie singuri.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Rd79):

Nu vreau sa fiu singura, am zis cum sunt în situația de fata. Pe parcurs e alta treaba.

| Rd79 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Pai hai sa vorbim pe ce este acum, nu pe un viitor ipotetic.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Rd79):

Acum nu sunt în viata nimănui și nimeni nu este în viata mea.

| LaraClarice a răspuns:

Îmi aparține mie. Și așa va fi mereu. E eronat sa crezi că inima-ti e data altuia. Sau, că noi oamenii suntem jumătăți in căutarea altei jumătăți care sa ne întregească.
Suntem un întreg. Prin faptul că ne legăm de un om (de buna voie și prin orice fel de relație, nu neapărat căsătoria), o facem pentru că vrem sa împărtășim bucuria vieții. Nu pentru a ne completa.
Încetează să mai gândești in modul asta.
Nu e ești o jumătate, ci un întreg. Inima ta îți aparține ție și numai ție.

| danaieladaniela a răspuns:

Nu am asa ceva.

| Ensiferum a răspuns:

Nu, inima mea e pe stop si nu o vrea nimeni.

| Lizuca1234 a răspuns:

Ce intrebare interesanta! A apartinut cuiva, multi multi ani.
Acum e in curs de refacere, ca prea tandari s-a facutwinking

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Doar mie ‘))

| sanctuarySPA a răspuns:

Da si nu.

| Pisicapersană a răspuns:

WTF? Of course, e proprietatea mea!