| Ayazicfrate822 a întrebat:

Are cineva frate care intre ei este 9 ani diferenta de varsta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, eu am frati mult mai mari, care sunt cu 12 si respectiv 15 ani mai mari ca mine.

| Freya1 a răspuns:

Am frate cu 11 ani mai mare decat mine.

| LordCristobal a răspuns:

Da asa sta situatia la mine.
Ne intelegem bine dar se vede de la o posta diferenta intre generatii.
In sensul ca fiecare avem pasiuni si mentalitate diferita.

| teclado a răspuns:

Când aveam eu 17 ani am cunoscut o fata ce era profesoara de pictura la o facutate,
EA ERA CU 11 ANI MAI MARE DE CAT MINE
Si mă făcea foarte fericit
ea avea 28 ani
Si am fost impreuna mulți ani
Am petrecut clipe si nopți frumoase impreună,
Am fost până când ea a făcut 36 ani si eu 25 ani
Este bine este frumos ca femeia sa fie mai cultă mai deșteaptă să aibă banii ei un job să aibă ceva cultura carte in cap
să nu stau cu stresuri că se vrăjeste cu unul altul
si că mai are 20 de prieteni si ori care dintre ei este unicul si singurul ei iubit.
Este frumos atunci cănd poți să ai incredere in ea cand vezi că nu stă la vrăjeală pe Facebook ticktok...
sa vezi că nu iși pierde timpul cu alti bărbați
să vezi că poate să te susțină din toate punctele de vedere dacă cumva Doamne ferește ai avea nevoie
să vezi că nu îți scoate ochii că a cheltuit cu tine sau că a făcut nuștiu ce pentru tine
să vezi ca nu are nevoie de loc de banii tăi pe care oricum nu ii ai pentru că ești încă la liceu si ea are job.
Nu că ai profita de ea dar acel sentiment in care știi sigur și garantat că nu se așteaptă să ii faci cadouri scumpe
Ci mai degrabă să petreci timp de calitate cu ea să mergeți prin parc să vă plimbați prin oraș să mergeți la o pizza impreuna la o terasă să beți o bere si să mâncați o ciorbă si un snițel
apoi să treceți pe la o cofetărie
si seara sa o iubesti toată noaptea
să vezi cum răsare soaree si voi nu ați dormit in noaptea aceea pentru ca v-ați dăruit unul altuia.
Să știi că dacă cumva ai nevoie să te duci la ea acasă este la fel de sigur ca și la tine acasă
adică să nu îți faci griji că dacă lași lucruri obiecte la ea că nu o să le mai găsesti
să nu îti faci griji că nu o sa se mai potrivescă cheia de la ușă
să nu îți faci griji de nici un fel
să nu te gândești oare mă înșeală
Este frumos să știi tot timpul unde este si nu pentru că ai controla-o tu ci pentru că ea tot timpul îti dă raportul așa fără să ii ceri
si știi mereu exact unde este si ce face si chiar este acolo unde a spus că este.
Este frumos când se implică să îti citescă lucruri pe care tu trebuie să le inveți pentru cine știe ce examen curs sau diplomă
este frumos când se roagă pentru tine să iei examenul
este frumos când se implică să se ducă până la farmacie dacă cumva îți este rău
este frumos să îți caute un doctor pentru colecist fiere sau coloană și să îți facă si pogramare mură în gură și să te si ducă dacă cumva te doare coloana
este frumos să iti caute dentist bun
este frumos să iti rezolve probleme
să vezi ca este mult mai deșteptă de cât tine
si in cazul în care te dă cineva în judecată să nu muncești tu sa citești o grămadă de legi si hotărâri de guvern si alte lucuri pentru ca să poți trimite un răspuns la tribunal
ci ea se implică personal
Este frumos să ai o iubită deșteptă pe care o apreciază si o aplaudă oamenii pentru excelență ei in tot ceea ce ea face in munva ei.
Este frumos când vezi că atunc când tu ai făcut o prostie ea se dă peste cap să ia taxi-ul de la iași că îti este ție rău la bucurești șcă ai băut ca porcul să te ia dintr-un șanț si să te ducă la spital si să nu comenteze niciodată in viață că a trebuit să facă treaba asta pentru tine
Este frumos chiar dacă tu ii greșești mult si cumva te scapi să spui că ai găsit pe alta ea in loc să fie geloasă si să facă spume
să se implice să facă tot ce ii stă in putință să te poți lipi de noua gagică.
Este frumos când dai faliment in relatiile pe care le incerci cu altele
ea să te aștepte pentu că este mai mare de cât tine si avea mai multă minte de cât tine si stia dinainte că nu o să țînă mult.
Este frumos ca de fiecare dată când te muți cu alta si zici gata am gasit una mai frumoasa mai destepata mai tanara mai dragastoasa mai dulce mai bombonica lingusotoare dulceata de fata
ea sa te lase in pace sa te vada fericit si sa vezi ca se bucura pentru tine
apoi când gagica cea noua iti da papucii chiar si dupa 5 ani
să te poți intoarce la acesă fată care este mai mare de cât tine
si să te iubescă ca in prima zi
exact ca șî când nimic nu sa întâmplat
Este frumos chiar si atunci când tu esti cu alta sa tina legatura cu tine sa te sfătuiască numai și numai de bine
Este frumos dacă te aude că vrei să faci o scoală un curs ea să te incurajeze să mergi acolo să îl faci chiar dacă tu te duci să fci scoala post liceala de asistent medical doar ca să cunoști gagici noi si ea stie asta.
Este frumos atunci când o vezi că se poartă frumos cu prieteni tăi
Este frumos atunci când vezi că se dă peste cap să le arate prietenior tăi că tu eșți șeful că tu ești cel important in relatie
este frumos atunci când
te îmbracă frumos cu haine noi poate cumpărate chiar de ea
este frumos când se implică si nu te lasă sa iesi urât imbrăcat pe strdă pentru că eii ii pasă pentru că tu o reprezinti pe ea in oras ca o cunoaste toată lumea.
Este frumos când esti sigur că dacă cumva Doamne fereste ai da faliment finaciar si te-ai duce la ea acasa cu mana goaa
ea nu o sa comenteze nimic
ba chiar o să te sprijinescă in orice vrei să faci
de exemplu o firmă este frumos când ea chiar dacă este ocupată cu minca ei să o vezi că se dă peste cap și caută pentru tine tot ce este nevoie ca să iti faci firma si iti rezolvă vizul la cheie.
pentru că ține la tine pentru ca ii pasă de tine
Este frumos când îti face surprize
este frumos când iti arată că este fericită când tu o strângi in brate
este frumos când tu vrei sa o iubesti si ea sa se arate ca si ea isi dorea sa faceti lucrul acesta si mai mult de cat iti doreai tu
si sa iti aloce timp sa o faceti o data si inca o data si inca o data
si sa nu se supere daca ai si pase proaste in care nu iti merge intelectul mai mult de 13 secundne
si sa nu rada de tine si sa nu te faca sa te simti prost
si sa nu te umilesca injosesca SI SA NU ITI RASPUNDA NICIODATA OBRASNIC

Si sa nu te puna niciodata in comparatie
si sa nu iti spuna niciodata vai cât de mut am eu de pierdut pentru ca sunt cu tine
ia uite vasile poate sa imi dea sa imi ofere o masina bmw
daca as fi cu gheorghe el m-ar duce in Grecia
si sa nu se vaite niciodata ca prietenele ei au barbati care fura la bancomate si le poate oferi tot felul de chestii
si ea nici macar un trandafir nu a mai vazut de la tine de foarte mult timp
Este frumos să știi că indiferent cu ori ce femeie ai fi sau ai incerca sa te muti in viata
ca daca cumva ai dat faliment nu iti merge bine ca ai unde sa te intorci
ca usa ei si a familiei ei este mereu deschisa si ca mereu te asteapta
chiar si dupa alti 9 ani in care nu ai mi-a dat nici un semn de viata
daca te duci cheia se potriveste ea este singura si te astepta
Eu am trecut cu adevarat prin toate lucurile pe care ti-le-am spus mai sus

| MocanuAlina2006 a răspuns:

Da am o soră, exact noua ani diferența avem, sincer e puțin greu la început că când e bebeluș o săi de-a foarte multă atenție încât ție o să-ți de-a mea puțin dar nu o sa uite de tot de tine