| FreddieM a întrebat:

As avea o intrebare pentru persoanele gay. Colaborand in mediul profesional cu un cuplu de persoane gay care pareau implicate de cativa ani intr-o relatie serioasa, am constatat ca ambii ar fi fost dispusi sa-si,, tradeze" partenerul. Intrebarea ar fi daca e doar un caz ca si in lumea hetero sau pot sa se angajeze intr-o relatie stabila bazata pe fidelitate in special. Un salut

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oamenii sunt oameni indiferent cu cine cum sau unde fac sex.

| sofisis a răspuns:

E irelevanta orientarea sexuala. Fidelitatea sau lipsa ei se manifesta la fel

| RoCkKiD a răspuns:

Disponibilitatea lor de a insela este ca a noastra, singura diferenta este ca au mai multe oportuntiati.

| Endoryus a răspuns (pentru RoCkKiD):

Cred ca vrei sa zici mai putine. Din cat ma duce capul, sunt mai multi hetero decat gay pe lume.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Endoryus):

Well, toti prietenii mei mi-au zis ca e mai usor sa faci sex ca gay. Platformele lor de socializare sunt mai mult de cuplare decat de socializare si toata lumea e DTF.

| Endoryus a răspuns (pentru RoCkKiD):

Asta nu o mai stiam.

| sadrian46 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Da, că ei se înșeală pe la spate.

| Dandinelle a răspuns:

Sunt oameni care pot intretine numai relatii monogame, sunt persoane care tin relatii deschise in care sunt dispusi sa se intalneasca si cu alte persoane in care ideea de "tu si eu" e clara si sunt persoane in relatii poliamoroase in care nu exista doar tu si eu ci exista si altii. Nu cred ca e vorba de atractie fata de acelasi sex numai. Am intalnit cupluri si cupluri in cupluri si familii cu multi parinti. Fiecare isi formeaza noua familie cum isi doreste.
Relatia stabila poate fi definita de fidelitate fata de persoana de langa tine dar si fidelitate fata de tine, daca te simti constrans/a intr-o relatie monogama si vrei sa explorezi, lasand la o parte intuibile sociale, religioase din lumea de zi cu zi atunci poate gasesti o partenera/un partener si sa faceti asta impreuna.

| Welterweight a răspuns:

Fidelitatea rar exista si in cupluri hetero