| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Daca as vrea sa tin o relatie mai mult timp, ce sfaturi mi-ati da?

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Fii tu insuti! Apoi fii sincera, iubitoare si nu cere mai mult decat poti oferi! Restul vine de la sine!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In primul rand trebuie sa vreti amandoi sa pastrati relatia, daca e numai unul nu se rezolva nimic, apoi trebuie incredere, respect reciproc, sinceritate, comunicare si devotament.

nony
| nony a răspuns:

Iubeste cu tot sufletul, respecta si nu face compromisuri...happy

| monyk a răspuns:

Buna, ca sa menti o relatie mult timp, trebuie sa oferi multa iubire, respect si sinceritate...fi tu insuti in orice imprejurare, comunica cu pers iubita, arata-i ca ii esti aproape la nevoie...ai sa vezi ca numai astfel poti avea o relatie de lunga durata, si inca ceva:invata sa ierti si sa il intelegi.

| Linda a răspuns:

Nu ajunge in patul lui decat dupa casatorie.

| Farcas a răspuns:

In primul rand e increderea. daca nu ai incredere in persoana iubita nu o iubesti. Apoi fi sincer/a, respecta, alinta, iubeste si nu cicali sau fi gelos/geloasa.Comunicati cat mai mult, si lucrurile nu au cum sa nu fie bine.

| scootsie a răspuns:

Sinceritate, onestitate, prietenie adevarata si la bine si la rau si sa nu vorbesti altora in plus (mici secrete), despre relatia voastra...respect reciproc si dragoste fara ascunzisuri...

| liliana83 a răspuns:

Iubeste si vei fi iubita, alinta-l si vei fi alintata, respecta-l si vei fi respectata, fii rabdatoare si vei vedea rezultatul. toate se fac la randul lor.comunica, cat e necesar, sunt baieti care nu le place sa comunice foarte mult ai grija nu fii cicalitoare! nu insista prea mult pe aceeasi tema. succes, sper sa te ajute sfatul meu si sa ramai toata viata cu persoana iubita.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te si fa pi-pi.cum adica mai mult timp? adica? cat? tu nu vezi ce trudita esti? cand toti viseaza absolutul si practica superficialul? ba chiar il si aprpoba? cum poti pune astfel de intrebare?

| Walkirya a răspuns:

Multa comunicare, respect fata de tine si fata de persoana iubita, iubire, sinceritate.Eu sunt de acord cu compromisurile atata timp cat e spre binele relatiei, atata timp cat nu e exagerata.